USA uus suursaadik saabus Tallinna

{{1675072320000 | amCalendar}}
USA uus suursaadik George P. Kent esitamas oma volikirja koopiat välisministeeriumi protokolliosakonna peadirektorile Jana Vanaveskile.
USA uus suursaadik George P. Kent esitamas oma volikirja koopiat välisministeeriumi protokolliosakonna peadirektorile Jana Vanaveskile. Autor/allikas: USA saatkond

Ameerika Ühendriikide uus suursaadik Eestis George P. Kent saabus Tallinnasse ja valmistub siin ametlikult tööle asuma, teatas saatkond esmaspäeval.

"Täna hommikul esitas Kent oma volikirjade koopiad välisministeeriumile," teatas saatkond sotsiaalmeedia vahendusel.

Pärast oma volikirja välisministeeriumile menetlemiseks esitamist kohtus suursaadik Kent välisminister Urmas Reinsaluga. Suursaadik Kent tõstis kohtumisel esile Ameerika Ühendriikide ja Eesti suurepäraseid suhteid ning arutas koostöö jätkamist Ukraina toetamisel ja Venemaa agressiooni vastu võitlemisel, teatas USA saatkond pressiteate vahendusel.

Eesti diplomaatilise tava kohaselt akrediteeritakse suursaadik Kent USA esinduse täievoliliseks juhiks, kui ta on oma volikirja esitanud presidendile. ERR-ile teadaolevalt peaks volikirja esitamine president Alar Karisele toimuma veebruari keskel.

USA senat kinnitas Kenti järgmiseks Ameerika Ühendriikide suursaadikuks Eesti Vabariigis 13. detsembril. Ta vannutati USA suursaadikuks Eestis 21. detsembril 2022. Kuni Kenti ametisse astumiseni on USA Tallinna saatkonna asjur Gabrielle Cowan.

Minister-nõuniku auastmega välisteenistuse karjääriametnik Kent töötas viimati USA välisministeeriumi Euroopa ja Euraasia büroo abiministri asetäitjana. Varem on ta töötanud ka Ukrainas USA saatkonna asejuhina. Enne seda oli Kent USA välisministeeriumi Euroopa büroo korruptsioonivastase võitluse juhtiv koordinaator

Ta on töötanud ka rahvusvahelise narko- ja õiguskaitsebüroo Euroopa ja Aasia regiooni direktorina. Alates välisteenistusse astumisest 1992. aastal on George P. Kent teeninud USA diplomaatilistes esindustes Taškendis, Varssavis, Bangkokis, ja Kiievis. Muude välisministeeriumi ülesannete hulgas on ta ka poliitikaküsimuste välisministri asetäitja eriassistent, opereerimiskeskuse valveametnik ja Tai küsimuste vastutav ametnik.

Connecticuti osariigis sündinud George P. Kentil on Harvardi ülikoolist vene ajaloo ja kirjanduse eriala bakalaureusekraad ning magistrikraad Johns Hopkinsi School of Advanced International Studies't ja M.S. kraad National Defense University's Eisenhower School'ist. Ta räägib ukraina, vene ja tai keelt ja veidi eesti, poola, saksa ja itaalia keelt, teatas saatkond. Kent on Kirby Simoni fondi usaldusisik. Tallinnasse saabus ta koos abikaasa Velida ja labradoodle-tõugu koer Sultaniga. 

Ameerika Ühendriikidel ei ole olnud Eestis suursaadikut alates 2018. aastast, kui tollane saadik James D. Melville Jr teatas juuni lõpus, et astub ametist tagasi, tuues põhjusena tollase presidendi Donald Trumpi vastuolulised avaldused NATO ja Euroopa liitlaste aadressil.

Septembri algul sai avalikuks, et president Joe Bideni administratsioon on esitanud uue saadiku kandidaadiks Kenti.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: