Galerii: Eestisse jõudsid Taani lahingugrupi tankid Leopard 2A7

Eestisse jõudis esmaspäeval NATO lahingugrupi kuues Taani rotatsioon koos tankide Leopard 2A7, rasketehnika ning teiste sõidukite ja varustusega.

NATO lahingugrupi Taani kuues rotatsioon on moodustatud Jutlandi tragunide rügemendi 1. pataljoni 2. eskadroni baasil. Nende koosseisu kuulub rahvuslik toetuselement ning logistikute üksus. Kuigi taanlased on Eestis teeninud mitu korda, on nende tankid Leopard 2A7 siin esimest korda.

Taani kontingenti vanema kolonelleitnant C. E. Poulseni sõnul on Leopard 2A7 üks moodsamatest ja arenenumatest tankidest maailmas.

Saksa ettevõtte Krauss-Maffei ehitatud masinad on Leopard tankide uusim versioon, mis arendati Leopard 2A5DK moderniseerimise käigus.

Tänu V12 kaksik-turbodiiselmootorile on 68 tonni kaaluv tank võimeline liikuma maastikul kuni 60 kilomeetrit tunnis. Lisaks on masin varustatud uue digitaalse sihtimissüsteemiga ning täielikult stabiliseeritud 120-millimeetrise kahuriga.

Saabunud üksus alustab peagi teenistust Tapal paiknevas NATO lahingugrupis, mis kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu, koostöös Prantsusmaa ja Suurbritannia üksustega.

NATO lahingugrupp roteerub regulaarselt ning lähiajal saabuvad Eestisse uued Suurbritannia ja Prantsusmaa üksused, kes vahetavad välja praegu Eestis teenivad liitlasüksused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: