Lätis võib kiire hinnatõusu tõttu kasvada poevarguste hulk

Pood Lätis
Pood Lätis Autor/allikas: SCANPIX/EPA/Valda Kalnina

Lätis kiireneb inflatsioon ja turvafirma G4S teatel kasvab riigis poevarguste hulk. Läti poejuhid ütlevad, et veel pole sellist trendi märgata.

Läti politsei teatel registreeriti riigis 2020. aastal umbes kümme tuhat pisivargust. 2021. aastal registreeriti kuus tuhat sellist vargust. Selle aasta esimeses pooles on politsei aga registreerinud juba neli tuhat pisivargust. Politsei hinnangul vähenesid vargused 2021. aastal pandeemiast tingitud piirangute tõttu, vahendas LSM

Lätis kiireneb inflatsioon ja võimud muretsevad, et sügisel ja talvel varastavad kelmid poodidest veel rohkem kaupasid. 

Poed ei taha varguste sagenemist veel hinnatõusuga seostada. 

Läti Rimi avalike suhete juht Juris Šleiers ütles, et varguste hulk on poodides kasvanud, kuid seda saab seostada iseteenindavate kassadega. 

"Võrreldes eelmise aastaga võib öelda, et varastatakse rohkem. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et inimesed on hooletud ja ei skaneeri tooteid iseteeninduskassades korralikult," ütles Šleiers. 

Elvi poeketi pressiesindaja Vineta Grigane-Drande ütles, et sügisel suureneb varguste hulk, kuna lapsed lähevad tagasi kooli. "Seda peetakse vähetõenäoliseks, et hinnatõusu tõttu võib varguste arv kasvada," sõnas Grigane-Drande. 

Turvafirma G4S tippjuht Artis Velšs pole poodide hinnanguga aga nõus. "Seoses hinnatõusuga on poodides varguste hulk märgatavalt kasvanud, see kasvab ka järgmiste kuude jooksul. Varastavad peaaegu kõik, lastest kuni pensionärideni välja," märkis Velšs. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: