Vene pagulased suurendavad Kesk-Aasias sotsiaalseid pingeid

Venemaalased Kasahstanis
Venemaalased Kasahstanis Autor/allikas: SCANPIX/AP/Vladimir Tretyakov

Kasahstani president Kasõm‑Žomart Tokajev ütles teisipäeval, et plaanib pidada Moskvaga läbirääkimisi, mis on seotud Venemaa kodanike massilise põgenemisega. Tokajev muretseb, et venemaalaste massiline sissevool süvendab riigis kinnisvarakriisi.

Tokajev nimetas Venemaa kodanike massilist sisserännet Kasahstani "poliitiliseks ja humanitaarseks küsimuseks". Tokajev rõhutas, et riiki sisenejate turvalisuse tagamiseks tuleb rakendada kõiki vajalikke meetmeid, vahendas Rferl

"Peame läbirääkimisi Venemaaga ja lahendame selle küsimuse meie inimeste huve arvestades," lisas Tokajev. 

Tokajev muretseb, et riiki põgenevate venelaste hulk süvendab riigis kinnisvarakriisi. Kasahstani meedia teatel tõstavad mõned üürileandjad välja juba Kasahstani kodanikke, et üürida venelastele kortereid palju kõrgema hinnaga. 

Mõned Venemaa väljaanded väidavad, et viimase nädala jooksul on Venemaalt põgenenud juba üle 260 000 inimese. Kasahstani siseministeeriumi andmetel on alates 21. septembrist riiki sisenenud umbes 98 000 Venemaa kodanikku. Venemaalased põgenevad veel Usbekistani ja Kõrgõzstani.

Veel põgenevad Venemaa kodanikud Soome, Gruusiasse ja Mongooliasse. Põhja-Osseetia siseministeeriumi esindaja sõnul avatakse Vene-Gruusia Verhni-Larsi piiripunktis Vene sõjakomissariaat.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: