X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mait Klaassen uuesti maaülikooli rektoriks ei kandideeri

Mait Klaassen
Mait Klaassen Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

2008. aastast Eesti Maaülikooli juhtinud Mait Klaassen uuesti rektori ametikohale ei kandideeri. Kandidaate maaülikooli rektori kohale saab esitada 10. oktoobrini, rektori valimised toimuvad 28. oktoobril.

Maaülikooli üliõpilasesinduse esinaine ja tehnikaüliõpilaste seltsi juhatuse liige Helen Kõnd ütles, et Klaassen on üliõpilaste hinnangul oma tööga suurepäraselt hakkama saanud.

"Ta on väga tudengi-inimene. Tihtipeale liigub meil linnakus, õppehoonetes ringi. Ta on alati huvitatud erialaseltside tegevustest, käib tihti seltse külastamas. See tekitab sooja tunde, kui rektor tuleb isiklikult pärast mingit saavutust kätt suruma ja kindlasti ühtlasi suurendab see ka usaldust ülikooli suhtes."

Samasugust n-ö rahvamehelikkust ja tudengite jaoks olemas olemist ootavad üliõpilased ka uuelt rektorilt.

"Et ta esindaks maaülikooli väärikalt ja stiilselt. Kindlasti peaks uus rektor olema huvitatud tudengeid puudutavatest küsimustest. Ehk mitte ainult õppetööga seoses, vaid ka õppetöö välistes tegevustes. Kindlasti võiks uus rektor olla huvitatud tudengite projektidest ja erialaseltsidest, mida meil maaülikoolis on väga palju," rääkis Helen Kõnd.

Ka Eesti Teaduste Akadeemia peasekretär Jaak Järv sõnas, et uuel rektoril on Mait Klaassenilt palju üle võtta. Eriti oluliseks peab Järv hea koostöö jätku akadeemia ja ülikooli vahel.

"Nii teadusprobleemide lahendamisel, teaduspoliitika probleemide lahendamisel, teaduskirjastuse probleemide lahendamisel ja lihtsalt ka inimlikul tasemel."

Järve sõnul vajab maaülikool head rektorit – omadustelt sellist, nagu praegu veel ametis olev Klaassen.

"Näiteks tema otsekohene meel ja avatus ning suhtlemise sirgjoonelisus. Ja samal ajal ka igati sõbralik ilme selle juures, kui ka probleemid on tõsised. On, mida temalt õppida," ütles Järv.

Maaülikooli uue rektori ametiaeg algab 1. jaanuaril 2023. aastal ja kestab viis aastat. Rektorikandidaate võivad valimiskomisjonile esitada Eesti Maaülikooli akadeemiliste struktuuriüksuste nõukogud, Eesti Maaülikooli ning teiste avalik-õiguslike ülikoolide ja Eesti teadusasutuste nõukogud, Eesti Teaduste Akadeemia juhatus, üliõpilasesindus, maaülikooli ametis olev rektor ja endised rektorid.

Eesti Maaülikooli (varem EPA) rektorid:
Richard Antons  1951-1954
Minna Klement  1954-1969
Arnold Rüütel  1969-1977
Nikolai Koslov  1977-1988
Olev Saveli  1988-1993
Mait Klaassen  1993-1998
Henn Elmet  1998-2002
Alar Karis  2003-2007
Mait Klaassen 2008-2022

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: