Laulutee tutvustab Soome, Eesti, Läti ja Leedu rahvamuusikat

Foto: The Singing Heritage projekt

Laupäevasel rahvusvahelisel muusikapäeval alustati Eesti Rahva Muuseumis uue rahvusvahelise projektiga Laulutee, mis keskendub Soome, Eesti, Läti ja Leedu idapoolsete alade iidsele laulutraditsioonile.

Eesmärk on läbi 2250-kilomeetrise kultuuritee tuua turismivaldkonnas esile regilaulu ja rahvamuusika tähendust, tutvustada ehedaid sihtkohti ja kultuuripärandi allikaid.

Idee ühisest marsruudist algatas Soome Runolaulu Akadeemia. Eestimaal on vedajateks Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Seto Instituut, Sibulatee ja Lõuna-Eesti Turismiklaster.

Üheskoos hakkavad nad kokku panema sündmustekalendrit ja projekti, millega saada Laulutee ka Euroopa kultuuriteede nimekirja.

"Kui me mõtleme tänapäevasele moodsale rändurile, siis sageli otsitakse just midagi mis oleks hästi vana, hästi iidne. Tänapäeva modernsed inimesed on mõnes mõttes kaotanud kontakti oma esivanemate pärandiga. Aga siin on see kõik veel olemas. Me võime öelda et meie laulupärand on paljuski hoopis elusam ja paremini säilinud kui näiteks Lääne-Euroopas. See on see, mida siin otsima tullakse. See kindlasti ühendab meid," rääkis Seto Instituudi projektijuht Helen Külvik.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: