Maaülikooli rektoriks esitati kolm kandidaati

Maaülikooli rektorikandidaadid (vasakult Paavo Kaimre, Ülle Jaakma, Endla Reintam.
Maaülikooli rektorikandidaadid (vasakult Paavo Kaimre, Ülle Jaakma, Endla Reintam. Autor/allikas: Maaülikool

Esmaspäeval lõppes kandidaatide ülesseadmine Eesti Maaülikooli rektori valimisteks ning tähtajaks jõudis valimiskomisjoni ette kolme inimese – Paavo Kaimre, Ülle Jaakma, Endla Reintam – kandidatuur.

Metsanduse ja inseneeria instituudi nõukogu otsustas 27. septembril esitada Eesti Maaülikooli rektorikandidaadiks professor Paavo Kaimre.

Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi nõukogu 4. oktoobri otsusega esitati Eesti Maaülikooli rektorikandidaadiks professor Ülle Jaakma.

Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi nõukogu otsustas 6. oktoobril esitada Eesti Maaülikooli rektorikandidaadiks professor Endla Reintami. Üliõpilasesindus otsustas Endla Reintami kandidatuuri esitada esmaspäeval.

Kõik ülesseatud kandidaadid on andnud nõusoleku kandideerida.

Rektori valimiskoosolek toimub 28. oktoobril. Enne seda saavad ülikoolipere liikmed soovi korral kandidaatidega kohtuda.

Rektori ametiaeg algab 1. jaanuaril 2023. aastal ja kestab viis aastat.

Professor Paavo Kaimre erialaline taust on metsandus, täpsemalt metsandusökonoomika. Aastatel 2003–2004 oli ta metsandusteaduskonna dekaan, aastatel 2005–2012 Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor ning aastatel 2013–2017 Eesti Maaülikooli õppeprorektor.

Professor Ülle Jaakma on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli bioloogia eriala. TA on ametisolev teadusprorektor. Perioodil 1997−2016 oli ta EMÜ veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi sigimisbioloogia osakonna juhataja; 2005−2012 instituudi teadusdirektor; 2008−2013  EMÜ veterinaarmeditsiini ja toiduteaduse doktoriõppekava juht; 2005−2010 EMÜ biomeditsiini ja biotehnoloogia doktorikooli koordinaator.

Professor Endla Reintam õppis aastatel 1992 − 1996 Eesti Põllumajandusülikoolis (EPMÜ) agronoomiat. Reintam on Eesti Maaülikoolis 25 aasta jooksul töötanud laborandi-, vanemlaborandi-, assistendi, teaduri-, lektori-, dotsendi- ja professorina. Aastatel 2012 − 2017 töötas Endla Reintam EMÜ põllumajandus- ja keskkonnainstituudi õppedirektorina, mille järel asus ta Eesti Maaülikooli õppeprorektori ametikohale. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: