Valgevene ja Eesti diplomaatilised suhted on sisuliselt katkenud

Valgevene saatkond Tallinnas
Valgevene saatkond Tallinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valgevene teatas sel nädalal, et piirab Eesti saatkonna koosseisu Minskis ühe diplomaadini. Eesti vastas sellele sümmeetriliselt, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.

"Minski saatkonnas on nüüd olukord selline, et n-ö ebasõbraliku sammuna või siis omapoolse surveavaldusena Eestile otsustas Lukašenka režiim piirata lubatud saatkonna koosseisu suurust," rääkis Reinsalu.

Mitme diplomaadi asemel seadis Valgevene sisse tingimuse, et Eestil võib olla seal vaid üks sisuline diplomaat ja üks tehniline abitöötaja. Vastavad isikud Reinsalu kinnitusel sinna ka jäävad, ülejäänud Eesti saatkonna töötajad on juba kodumaale naasnud või naasmas.

Vastusammuna kutsus Eesti välisministeerium kolmapäeval välja Valgevene diplomaadid ja teatas, et Eesti rakendab sümmeetrilist põhimõtet Valgevene saatkonna suhtes. "Sellest johtuvalt tulevikus jätkab üks diplomaat Valgevene saatkonnas Eestis," ütles Reinsalu, lisades, et Valgevene diplomaatide lahkumine Eestist peaks realiseeruma lähipäevil.

Selleks, et Valgevene ühiskonnaga suhteid säilitada, lähetab Eesti aga Leedu saatkonda ühe eraldi eriesindaja, kes hakkab suhtlema Valgevene demokraatliku liikumisega, mille peakorterist suur osa ongi Vilniuses, lisas väliminister Reinsalu.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: