Ministeerium liidab Erametsakeskuse Keskkonnainvesteeringute Keskusega

Mets
Mets Autor/allikas: Mirjam Mäekivi/ERR

Keskkonnaminister Madis Kallas teeb valitsusele ettepaneku liita Erametsakeskus Keskkonnainvesteeringute Keskusega.

Asutuste liitmine oli plaanis juba möödunud aastal, toona oli kavas selleni jõuda käesoleva aasta alguses. Ministeeriumi hinnangul tegelevad mõlemad sihtasutused sarnaste asjadega ja ühendamisega soovib riik tõhustada keskkonnategevusi ja projektide rahastamist, hoides samal ajal kokku kulusid.

"Arvestades, et KIK on laiema profiiliga ja EMK keskendunud kitsamalt erametsandusele, sobivad EMK tegevused KIK-i üldisesse portfelli hästi, tugevdavad keskse keskkonna- ja kliimavaldkonna fookusega asutuse positsiooni valdkonnas tervikuna ning aitavad kaasa keskkonna, metsanduse ja maaeluga seotud valdkondade sidustamisele," märkis ministeerium.

Möödunud aastal maksis Keskkonnainvesteeringute Keskus välja 138 miljoni euro eest toetusi, Erametsakeskus 8,4 miljonit eurot.

KIK-i varad ulatuvad 75 miljoni euroni ja Erametsakeskusel 1,4 miljoni euroni. KIK-i tööjõukulud olid mullu 2,5 miljonit eurot, Erametsakeskusel miljon eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: