Kaugkütjate esindaja hinnangul kütte hind talve jooksul ei muutu

Foto: Adven Eesti

Katlamajade pakutava soojuse hind talve jooksul ei muutu, kuid küttekulud elanikele olenevad siiski sellest, kui külmaks kujuneb talv, ütles Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu juhataja Siim Umbleja.

"Sõltub kütustest, tarbija jaoks ma usun jääb see [tariif – toim.) samasuguseks. Sest valitsuse poolt määratud kompensatsioonimeetmed – 80 eurot, millest üle jäävast osast 80 protsenti hüvitatakse, kehtib kevadeni välja. Selles mõttes tarbija jaoks ei juhtu mitte midagi," rääkis Umbleja kolmapäeva hommikul "Vikerhommikus".

"Me ei saa vastutada selle eest, kas inimene keerab radiaatori peale 23 kraadi või 20 kraadi – sellest sõltubki tarbimine. Hind on üks asi, aga tarbimise maht sõltub hoonest ja tarbimiskäitumisest," lisas ta.

Umbleja sõnul on Eesti suurimas kaugküttepiirkonnas Tallinnas säilinud sama hind, mis aasta alguses kehtima hakkas, mujal on hinnatõus jäänud valdavalt 20 protsendi piiresse.

Tänavu sügisel on aidanud küttekulusid all hoida ka suhteliselt soojad ilmad, lisas ta.

Rääkides võimalusest, et kaugkütjad peavad kütuse hinnatõusu tõttu taotlema konkurentsiametilt väljamüüdava soojuse hinnatõusu, selgitas Umbleja, et selle menetlemine võtab aega üks kuni kaks kuud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: