Loomsed tooted kallinevad Soomes kiiremini kui taimsed tooted

Soome rahvusringhääling Yle kirjutab, et loomsed tooted kallinevad riigis kiiremini kui taimsed tooted.

Liha ja juustu hind on Soomes viimase aasta jooksul tõusnud üle 20 protsendi, kõrgustesse sööstab ka munade hind. Viimase aasta jooksul on munade hind tõusnud umbes 37 protsenti, vahendas Yle.  

Taimsete toodete hind pole samas tempos tõusnud. Keskmiselt on taimsete toodete hind tõusnud umbes 10 protsenti. Tofu hind tõusnud 15 protsenti. Taimne piim on läinud kallimaks kuue protsendi võrra. 

Siiski ei saa veel väita, et taimetoit on odavam kui lihatoit. Kõik oleneb sellest, millise hinnaklassiga tooteid klient valib. 

Yle uuris ekspertidelt, kas kõrged hinnad võivad muuta inimeste toitumise harjumust.

Helsingi ülikooli teaduri Jelena Meinilä sõnul hakkavad inimesed kõigepealt eelistama odavamaid lihatooteid. Näiteks võivad inimesed hakata rohkem sööma hakkliha. 

Tampere ülikooli sotsioloogia professor Piia Jallinoja tõi välja, et hinnatõus pole veel nii suur, et inimesed muudaksid oma toitumist. Mõned inimesed võivad hakata sööma rohkem taimset toitu, kuid rahvastiku tasandil pole muutused nii kiired. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: