Riigikogu erikomisjon arutab kiirtesti hangete uurimist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab kell 9 alanud istungil haridus- ja teadusministeeriumi kiirtestide hangete korralduse uurimist. Esialgu pidi see osa istungist olema avalik ja ERR.ee plaanis seda ka näidata, ent kolmapäeva hommikul selgus, et istung on siiski kinniseks kuulutatud.

Istungile on kutsutud rahandusminister Annely Akkermann, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning riigikontrolli esindaja.

Rahandusministeerium lõpetas eelmisel nädalal väärteomenetluse, mille käigus uuriti haridus- ja teadusministeeriumi raam- ja hankelepingute sõlmimise ning muutmise asjaolusid koolidele kiirtestide hankimisel 2021. aastal.

Väärteomenetluses tuvastati haridus- ja teadusministeeriumi töös rikkumisi seoses riigihangete seaduse rakendamisega. Samas leiti, et endine haridus- ja teadusminister Liina Kersna nende rikkumiste toimepanemise eest väärteo korras vastutav ei ole.

Kriminaalmenetlus esimese hanke läbiviimise asjas pole veel lõppenud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: