Turu-uuringud: EKRE tõusis Reformierakonna kannule, Keskerakonna langus jätkub

Martin Helme (tagaplaanil) juhitav EKRE hingab Kaja Kallase Reformierakonnale kuklasse.
Martin Helme (tagaplaanil) juhitav EKRE hingab Kaja Kallase Reformierakonnale kuklasse. Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu

EKRE toetus tegi oktoobris kuu varasemaga võrreldes suure tõusu ja vähendas nende vahe Reformierakonnaga minimaalseks. Samal ajal jätkus Keskerakonna toetuse langus, mis kukutas nad Eesti 200-ga kolmandat-neljandat kohta jagama.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale oma hääle 29 protsenti valijatest, selgus Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest. Kuu varem oli peaministriparteil toetajaid 33 protsenti.

EKRE toetus kerkis oktoobriküsitluses 28 protsendile ehk nende vahe Reformierakonnaga on nüüd minimaalne. Veel septembrikuises Turu-uuringute küsitluses oli EKRE-l toetajaid 18 protsenti ehk tõus on olnud väga suur.

Keskerakonna toetusnumber oli oktoobris 12 protsenti, kuu varem oli neil toetajaid 15 protsenti. 12 protsenti toetust on Keskerakonna üks aegade kehvemaid tulemusi Turu-uuringute küsitlustes.

Sama suur kui Keskerakonna toetus (12 protsenti) oli oktoobris ka Eesti 200 oma. Nende toetusnumber kuuga ei muutunud.

Isamaad toetas oktoobris kaheksa protsenti, septembris oli nende toetus seitse protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetusnumber oktoobris oli seitse protsenti. Septembris oli neil toetajaid üheksa ja augustis 11 protsenti ehk valitsusse pääsemisele järgnenud toetuse tõus on kadunud.

Rohelisi toetas oktoobris üks protsent (septembris kaks), Parempoolsete toetus jäi alla ühe protsendi.

Erakondade toetused. Autor/allikas: Turu-uuringute AS / ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: