Peaministri-uuring: Kallas liider, Ratta toetus tõuseb

Kaja Kallas ja Jüri Ratas
Kaja Kallas ja Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i läbi viidud küsitlus näitab, et endiselt eelistavad valijad peaministrina Kaja Kallast. Kiiresti ja märgatavalt on kasvanud toetus Keskerakonna esimehele Jüri Rattale.

Kaja Kallase toetus on kuu ajaga paari protsendi võrra kasvanud ja ulatub nüüd 30 protsendini. Kasvanud on ka Keskerakonda juhtiv Jüri Ratta toetus – kui novembris eelistas teda valitsusjuhina näha 16 protsenti küsitletutest, siis detsembris ulatus Ratta toetus 24 protsendini. Viimati oli Ratta toetus sedavõrd kõrge aasta alguses.

EKRE juht Martin Helme paigutub peaministriuuringus kolmandaks – teda toetab 10 protsenti küsitletutest (novembris 15 protsenti). Helme toetus oli viimati nii väike kui praegu poolteist aastat tagasi.

"EKRE esimees Martin Helme korjab oma kümneprotsendise toetuse kokku just madalama haridustasemega Kesk- ja Lõuna-Eesti toetajaskonnalt. Samas jääb andmeid vaadates silma, et EKRE kindel toetajaskond eksisteerib kõikides piirkondades üle Eesti," märkis Turu-uuringute AS-i juht ja sotsioloog Tõnis Stamberg Helme toetuse kohta.

Vanuserühmadest eelistavad kõik valitsusjuhina Kaja Kallast, vaid kõige vanemad eelistavad Ratast.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: