Postimees uuest aastast esmaspäeviti enam ei ilmu

{{1671098400000 | amCalendar}}
Postimees
Postimees Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Postimees teatas Omniva hinnatõusule viidates, et piirab paberlehe ilmumispäevade arvu - järgmisel aastal saabub Postimehe paberleht tellijate postkasti viiel päeval nädalas ning ära jääb esmaspäevane väljaanne.

Postimees Grupi tegevjuhi Toomas Tiiveli sõnul on otsus ajendatud nii kande- kui paberihinna pidevast tõusust ning üleüldisest hinnatõusust.

Viimase tõuke selleks andis riigile kuuluva postiettevõtte Omniva otsus tõsta uuest aastast paberlehtede kojukande hinda üle 20 protsendi, teatas Postimees.

"Kaalusime erinevaid variante, kuid lugejate tagasiside põhjal toote hinda nii palju tõsta poleks olnud võimalik, mistõttu valisime kõiki osapooli vähem mõjutava ühe ilmumispäeva vähendamise variandi," selgitas Tiivel. "Loodame, et viiepäevane kandenädal võimaldab ka postifirmal oma tegevust efektiivsemalt organiseerida."

Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi sõnul on sarnase väljakutsega silmitsi kõik meediamajad Eestis.

"Seepärast oleme otsustanud pakkuda oma lugejatele Postimehe paberlehte teisipäevast laupäevani. Samal ajal jätkavad meie toimetused oma tööd veebis kõikidel päevadel nädalas ehk toimetuste töökorralduses suuri muutusi plaanis ei ole," ütles Hõbemägi.

Postimees pakub kompensatsiooniks kõikidele eraisikust paberlehe tellijatele neljaks kuuks Postimehe digipaketti tasuta, seda 16. detsembrist kuni 30. aprillini.

Paberlehe tiraaži pole Postimees viimastel aastatel avaldanud. "Postimees oma trükiarvu ei avalikusta, aga see on suurim kvaliteetpäevaleht ilma mingi kahtluseta," ütles Postimehe peatoimetaja Priit Hõbemägi ERR-ile.

EPL jätkab esmaspäeviti ilmumist

Delfi Meedia juhatuse esimees Argo Virkebau ütles ERR-ile, et Eesti Päevaleht (EPL) kavatseb esmaspäeviti ilmumist jätkata.

"Esialgu kavatseme küll. Meil pole ühtegi tootemuutuse otsust tehtud," sõnas Virkebau. Samas ei välistanud ta, et taoline otsus tuleb kunagi teha. "Ajas võib see tulla, ette planeerida me ei oska. Eks see sõltub kojukande hinnast, sest ega me kõike Eesti kannet üksi maksta ei jõua. Otsus sõltub sisendihindadest," sõnas Virkebau.

Kas ja kui palju esmaspäevane ajalehtede kojukanne Postimehe loobumise tõttu kallineb, Virkebau veel öelda ei oska, sest läbirääkimised kojukandefirmadega alles algavad.

2019. aasta sügisel hakkas Eesti Päevaleht ilmuma viiel päeval nädalas, sest laupäevase ajalehe väljaandmisest otsustati majanduslikel põhjustel loobuda.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: