Eelnõu hüvitaks presidendi abikaasa kulud ka üksi välislähetustes käies

Alar Karis ja Sirje Karis.
Alar Karis ja Sirje Karis. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsminister Lea Danilson-Järg saatis kooskõlastusringile valitsuse määruse eelnõu, millega oleks edaspidi võimalik presidendi abikaasa lähetuskulusid hüvitada ka lähetuste puhul, kus presidendi abikaasa ei viibi koos presidendiga.

Eelnõu seletuskirjas põhjendatakse muudatust sellega, et presidendi abikaasa tegevusvaldkonnas on ettevõtmisi ka väljaspool Eesti Vabariiki ja ajal,
mida ei saa presidendi lähetustega ühitada. 

Ettepaneku määruse muutmiseks esitas presidendi kantselei justiitsministeeriumile saadetud kirjas, milles märgitakse, et ajalooliselt on presidendi abikaasa heategevusliku tegevuse, patroneeritavate ürituste ja ettevõtmistega piiriülene tegevus toimunud valdavalt koos presidendiga lähetustes olles, kuid on olnud olukordi, kus seda teha ei saa.

"Kuigi selliseid olukordi ei esine tihti, võib pidada otstarbekaks Vabariigi Presidendi lähetuskulude hüvitamise korda vastavalt täpsustada, et see annaks aluse presidendi abikaasal korraldada oma valitud tegevusvaldkonnas piiriülest suhtlemist vajadus- ja mitte võimaluspõhiselt ning presidendi kantselei saaks selliseid lähetusi korrektselt ja nõuetekohaselt vormistada," selgitatakse eelnõu seletuskirjas.

Määruse rakendamisega kaasnevad kulud juhul, kui presidendi abikaasale hüvitatakse lähetusega seonduvaid kulusid olukorras, kui ta viibib lähetuses ilma presidendita. Presidendi abikaasa lähetuskulude hüvitamiseks ja päevaraha maksmiseks on vajalik raha presidendi kantselei eelarves.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: