Armeenia ei plaani võõrustada Venemaa juhitud liidu sõjalisi õppusi

Nikol Pašinjan
Nikol Pašinjan Autor/allikas: SCANPIX/AP/Tigran Mehrabyan

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan teatas teisipäeval, et tema riik ei korralda 2023. aastal Venemaa juhitava Kollektiivse Julgeolekuorganisatsiooni (CSTO) sõjalisi õppusi.

Pašinjan ütles pressikonverentsil, et sel aastal pole sobilik riigi territooriumil CSTO õppusi korraldada, vahendas Deutsche Welle

CSTO on Moskva juhitud sõjaline liit, kuhu kuuluvad Venemaa, Armeenia, Valgevene, Kasahstan, Kõrgõzstan ja Tadžikistan. Liit korraldab igal aastal sõjalisi õppusi, mis toimuvad ühe liikmesriigi territooriumil. Sel aastal pidi õppusi võõrustama Armeenia. 

Pašinjan keeldus juba novembris allkirjastamast CSTO tippkohtumise deklaratsiooni. Tema sõnul puudub Moskval selge seisukoht Aserbaidžaani väidetava agressiooni suhtes. Pašinjan väidab, et Venemaa väed ei täida Mägi-Karabahhi piirkonnas oma ülesandeid. 

Armeenia süüdistab Aserbaidžaani vaidlusaluse Mägi-Karabahhi piirkonna blokeerimises. Pašinjan teatas detsembris, et Aserbaidžaan rikkus 2020. aastal sõlmitud rahulepingut. Venemaa paigutas rahulepingu raames piirkonda oma väed. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov väitis teisipäeval, et Armeenia jääb Venemaa liitlaseks. 

"Me jätkame dialoogi. Ka nendel teemadel, mis on praegu väga keerulised," ütles Peskov. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: