Baerbock tahab Vene juhtkonna eritribunali alla anda

Annalena Baerbock
Annalena Baerbock Autor/allikas: SCANPIX/picture alliance / photothek/Kira Hofmann

Saksamaa välisminister Annalena Baerbock ütles esmaspäeval, et rahvusvaheline üldsus peab looma eritribunali, mis mõistaks Venemaa juhtkonna üle kohut.

Baerbock ütles Haagis olles, et Vene sõjakuritegude uurimiseks tuleb luua eritribunal. Baerbock rõhutas, et Venemaa juhtkond tuleb võtta vastutusele, vahendas Politico

Baerbock siiski hoiatas, et seda pole võimalik teha kohtus, kuna Venemaa ei tunnusta Haagis asuva Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) jurisdiktsiooni. Samuti pole tõenäoline, et ÜRO suunab asja edasi ICC-sse, kuna Moskva võib sellele sammule panna veto. 

Baerbocki sõnul tuleb selle ummikseisu vältimiseks luua eritribunal. See tribunal tegeleks Venemaa sõjakuritegude uurimisega ja mõistaks siis Vene juhtkonna üle kohut. 

Välisminister pakkus välja, et selles tribunalis võiksid olla rahvusvahelised elemendid ning see võiks asuda väljaspool Ukrainat. Samuti võiks Baerbocki hinnangul eritribunali tööd rahaliselt toetada partnerriigid ning selles töötada sõltumatuse ja legitiimsuse tagamiseks rahvusvahelised prokurörid ja kohtunikud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: