Slava Ukraini asutaja Johanna Maria Lehtme kandideerib riigikogusse

{{1674047400000 | amCalendar}}
Aasta kodanik 2022 on Johanna-Maria Lehtme
Aasta kodanik 2022 on Johanna-Maria Lehtme Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ukraina abistamisega tuntuks saanud aktivist Johanna Maria Lehtme kandideerib Eesti 200 ridades riigikogusse, teatas ta Ukrainas salvestatud avalikus videopöördumises. Lehtme kavatseb poliitikuna võidelda eelkõige Eesti ja Ukraina vabaduse eest.

Lehtme kandideerib Eesti 200 nimekirja esinumbrina Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa valimisringkonnas. Varem oli partei teatanud, et nende esinumber selles ringkonnas on Hendrik Johannes Terras.

"Võtsin eile siin Hersonis kohapeal olles vastu otsuse, et kandideerin tulevastel riigikogu valimistel sellel aastal Eesti 200 nimekirjas," ütles Lehtme videos.

"Ja miks nemad? Mul on tunne, et nemad on erakond, kes annab uutele tulijatele hääle, annavad neile võimaluse. Nad on liberaalsed - meil on ühesugused väärtused. Ma palun teie toetust, ma palun teie mõistmist, et koos saaksime jätkata Ukraina abistamist ja viia see 11 kuu jooksul antud abi uuele tasemele," lausus Lehtme.

Lehtme rõhutas, et tal pole plaani muutuda. "Ma ei kavatse muutuda tüüpiliseks poliitikuks. Kui ma otsiksin endale sooja kohta, siis ma võiksin Bahmutisse minna. Ma kavatsen olla täpselt samasugune Johanna, nagu ma olin juba enne sõda ja nagu laiem avalikkus on mind tundma õppinud selle viimase aasta jooksul," sõnas ta.

"Mul on kaks last, Sume ja Slava Ukraini, ja see, mille eest ma kavatsen võidelda, pole muutunud – see on Eesti ja Ukraina vabadus. Ja mul on võimalik keskenduda ühele põhiteemale – see on Ukraina abistamine ja ülesehitamine," lisas Lehtme.

34-aastane Lehtme on kultuurikorraldaja ja aktivist, Ukrainale Eestist humanitaarabi korraldava MTÜ Slava Ukraini asutaja ja eestvedaja. 2022. aastal valiti ta aasta kodanikuks, aasta naiseks, aasta eurooplaseks, Postimehe aasta inimeseks ja talle omistati Eesti välisministeeriumi III klassi teeneterist.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: