USA merevägi õngitses Hiina luureõhupalli jäänused merest välja

USA mereväe eksperdid õngitsemas alla tulistatud Hiina luureõhupalli jäänuseid merest välja
USA mereväe eksperdid õngitsemas alla tulistatud Hiina luureõhupalli jäänuseid merest välja Autor/allikas: USA merevägi (U.S. Fleet Forces Command)

USA merevägi jagas pilte merest välja õngitsetud Hiina luureõhupalli jäänustest. USA meedia teatel on alla tulistatud luureõhupall osa laiemast Hiina luureprogrammist.

Ameerika Ühendriikide merevägi avaldas fotod alla tulistatud Hiina luureõhupalli jäänustest, mis kulges üle USA ja Kanada õhuruumi. USA väitis, et õhupalliga tehti luuretööd ning see tulistati seetõttu laupäeval Atlandi ookeani kohal alla.

USA kehtestas õhupalli alla tulistamise piirkonnas keeluvööndi ning asus sealt õhupalli jäänuseid otsima.

Peking protestis õhupalli alla tulistamise vastu. Hiina võimud väitsid, et õhupall oli puhtalt tsiviilfunktsiooniga ning see kaldus USA õhuruumi tugevate tuulte tõttu kogemata.

USA mereväe jagatud piltidel on näha õhupalli enese ja kaasneva aparatuuri riismeid, mille paati tirimisega tegelevad USA mereväe lõhkeainespetsialistid. USA ametiisikute sõnul oli õhupall täissuuruses ligi 60 meetrit kõrge ning selle gondola oli keskmise suurusega lennuki suurusega võrreldav ning võis kaaluda sadu või isegi tuhandeid kilogramme.

USA välisminister Antony Blinken lükkas reedel õhupalliintsidendi tõttu edasi oma kavandatava riigivisiidi Hiinasse. Washington Posti allikate väitel on õhupall osa laiemast Hiina rahvavabastusarmee luureinfo kogumise pingutusest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Washington Post

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: