Sandu: Venemaa tahtis diversantide abil Moldovas riigipööret

Foto: SCANPIX/ EPA/DUMITRU DORU

Moldova president Maia Sandu teatas esmaspäeval, et Venemaaga seotud diversandid plaanisid korraldada Moldovas riigipööret. Vastava info said Moldova võimud Ukrainalt.

Moldova president Maia Sandu teatas esmaspäeval, et Venemaa tahtis Moldovas diversioonigruppide abil korraldada võimupööret, vahendasid Moldpress ja Newsmaker.

Maia Sandu sõnul pidid sõjaväelaste välja õpetatud tsiviilriietes diversandid ründama Moldova riigiameteid ja võtma pantvange. Maskides isikud pidid jätma mulje opositsioonist, kelle eesmärk oli suruda Moldovale peale võimupööre. Neid plaane tõestavad dokumendid sai Moldova valitsus Ukrainalt, kus oli ära toodud diversantide logistika ja muu seonduv info.

Plaani kohaselt olid diversiooniaktidega seotud Venemaa, Valgevene, Serbia ja Montenegro kodanikud. Moldova presidendi Maia Sandu sõnul pidid võimuhaarajad toetuma Moldova kriminaalidele nagu Sori formatsioon, veteranidele, endistele julgeolekutöötajatele ja isikutele, kel on sidemeid Vladimir Plahotniuciga.

Moldova presidendi kinnitusel oli nende isikute eesmärk Moldova põhiseadusliku korra kukutamine. Sandu kinnitusel üritasid Venemaaga seotud isikud destabiliseerida olukorda Moldovas ka eelmise aasta sügisel, kuid selle katse Moldova võimud tõkestasid.

Moldova julgeolekuteenistus SIS kinnitas juba reedel Ukraina president Volodõmõr Zelenski väiteid, et Venemaal oli plaan Moldova destabiliseerimiseks ja üle võtmiseks. Reedel astus ametist tagasi Moldova valitsus. Moldova idaosas asub separatistlik venemeelne Transnistria piirkond.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Moldpress, Newsmaker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: