Läti õpetajad plaanivad aprillis alustada kolmepäevast streiki

Kool Lätis
Kool Lätis Autor/allikas: Läti Televisioon/Aija Kinca

Läti haridustöötajate ametiühing (LIZDA) otsustas korraldada 24. aprillil meeleavalduse ja sellele võib järgneda kolmepäevane streik.

Haridustöötajate ametiühing teatas, et valitsus pole täitnud õpetajatele antud lubadusi ning eirab vastavaid seadusi ja määrusi. Seetõttu otsustas ametiühing, et korraldab streigi ja meeleavalduse, vahendas LSM

Meeleavaldus toimub isegi siis, kui valitsus täidab õpetajate nõudmised. Streik võib siiski ära jääda, kui poliitikud pakuvad välja lahendusi. LIZDA otsustas 15. veebruaril anda valitsusele aega 15. märtsini, et valitsus saaks rahuldada õpetajate palganõudmised. 

"Suurimaks probleemiks on hetkel see, et ministeerium pakub palgatõusu, kuid pole täpsustanud täpseid summasid ja rahalisi allikaid," ütles LIZDA juht Inga Vanaga. 

LIZDA teatas, et kuigi septembris jõuti ministeeriumiga nõudmiste osas kokkuleppele, siis valitsuse eelarvedokumentides pole nendele nõudmistele otsest rahastust eraldatud. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: