Eesti Ekspress: Eesti uueks suursaadikuks Ukrainas saab Annely Kolk

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti vahetab välja oma suursaadiku Ukrainas, saates Kaimo Kuuse asemele Kiievisse Annely Kolgi, teatas Eesti Ekspress laupäeval.

Alates 2019. aasta augustist Kiievis töötanud Kuusel lõppeb augustis korraline nelja-aastane ametiaeg ning ta suundub järgmisse välislähetusse Leedu pealinna Vilniusesse, kirjutas Eesti Ekspress (EE). Enne diplomaadikarjääri töötas Kuusk 20 aastat välisluureametis, tõustes seal peadirektori asetäitjaks.

Kolk on alates 2019. aasta sügisest töötanud Eesti suursaadikuna Türgis, kattes Ankarast ka Aserbaidžaani ning Iraani.

Kolk on välisministeeriumis töötanud alates 1999. aastast, tegeledes sellest suurema osa juriidiliste ja konsulaarküsimustega ning tõustes enne praegust välislähetust juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsleriks.

Kolk sai avalikkuses laiemalt tuntuks kui juhtis jõupingutusi Eesti laevakaitsjate vabastamiseks Indias, mis päädis neli aastat Indias kinni hoitud meeste vabastamisega 2017. aastal.

Suursaadikute nimetamise on valitsus juba heaks kiitnud, aga neile peab oma heakskiidu andma ka asukohamaa, misjärel president Alar Karis saab nad ametisse nimetada, märkis EE. Tavapäraselt enne ametisse nimetamist suursaadikute isikuid ei avalikustata.

Reedel selgus ka, et Ukraina vahetab välja oma suursaadiku Eestis, kui 2018. aastast Tallinnas tegutsenud Marjana Betsa asemel tuleb Maksõm Kononenko, kes on varem olnud Ukraina suursaadik Hollandis.

Tava kohaselt asuvad Eesti diplomaadid uutes lähetuskohtades tööle augustis-septembris.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: