Sellest nädalast on väiksemate piiriveekogude jääle minek keelatud

Foto: ERR

Sellest nädalast on keelatud minna nii Lämmi, Pihkva kui ka teiste väiksemate piiriveekogude jääle. Siiski leidus esmaspäeval kalamehi, kes keelust ei olnud kuulnud ja keda piirivalvurid pidid ohtlikuks muutunud jääolude tõttu hõljukiga kaldale toimetama.

Veel paar päeva tagasi oli Räpina sadamas palju kalamehi, kes hommikul kiirustasid järve jääle kala püüdma. Kuid nüüd, kus jää enam ei kanna, tuleb kalameestel oma talvine kalapüügivarustus välja vahetada kevadise varustuse vastu.

"Ootasime suuri kalameeste horde, aga eile, kui jääolud päevaga muutusid väga kehvaks, tegime kõvasti teavitustööd nii palju kui võimalik – Läti kalameestele ja Eesti kalameestele – ja tundub, et see on aidanud ja täna ei ole väga palju jää peale tikkujaid," rääkis piirivalvur Davet Dorbek.

Kalurid, kes keelust hoolimata üritavad jääle minna, saadetakse kaldale tagasi.

"Kui see keeld tuleb, siis tuleb mõned päevad selle nimel tööd teha, sest tulevad ikka üksikud kalamehed peale, vanemad inimesed, kes ei loe tänapäevast meediat nii palju, kelleni see info lihtsalt ei jõua. Aga ma arvan, et mõned päevad ja siis on rahulik, siis enam keegi ei tule. Ja olud lähevad nii ohtlikuks, et keegi ei tahagi enam tulla. Varsti on igal pool vesi väljas, see läheb väga ruttu siin," ütles Dorbek.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: