FT: Kremlis süveneb paranoia ja kõrged ametnikud jäävad passidest ilma

Kreml
Kreml Autor/allikas: SCANPIX/EPA/YURI KOCHETKOV

Ajaleht Financial Times kirjutab, et Venemaa julgeolekuteenistused konfiskeerivad kõrgete ametnike ja riigifirmade juhtide passe. Kreml muretseb, et kõrged ametnikud võivad põgeneda välismaale.

Venemaa jätkab Ukrainas sõjalist tegevust. Julgeolekuametnikud karmistavad riigis reisimise reegleid ja  nõuavad, et kõrged ametnikud loobuksid oma reisidokumentidest, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed ajalehele Financial Times

Venemaa kõrged ametnikud kritiseerivad eraviisiliselt Moskva sõjalist tegevust Ukrainas. Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) kahtlustab, et ametnikud võivad põgeneda välismaale. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov kinnitas, et Venemaa karmistas välisreiside piiranguid nende ametnike suhtes, kes töötavad "tundlikes" piirkondades. 

Vene ajalehe Kommersant teatel on vähemalt seitse piirkonda andnud kohalikele ametnikele soovitused, et nad ei reisiks välismaale. 

Alates NSVL-i ajast on riigisaladustele juurdepääsu omavad Vene ametnikud pidanud jätma oma passid seifi, mida haldab nende ministeeriumide juurde kuuluv eriosakond. Kuid Venemaa julgeolekuteenistused jõustasid neid reegleid väga harva. 

"Pärast 2014. aastat olukord muutus, siis vallutas Venemaa Krimmi poolsaare. Pärast täiemahulise sissetungi algust hakati neid piiranguid rakendama veelgi laiemalt. Ilma ametliku loata ei tohi ühe suure riikliku tööstusfirma juhid sõita Moskvast rohkem kui kahetunnise autosõidu kaugusele," ütlesid asjaga kursis olevad inimesed. 

Venemaa eliidi seas kasvab rahulolematus sõjategevuse pärast. Kremliga seotud muusikaprodutsent Jossif Prigožin ja endine Vene poliitik Farhad Ahmedov kritiseerisid hiljuti lekkinud telefonikõnes Vene presidenti Vladimir Putinit ja tema kaaskondlasi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: