Venemaalt pagenud FSO agent: Putin kardab oma elu pärast

Gleb Karakulovi intervjuu Londonis paiknevale Dossier Centerile
Gleb Karakulovi intervjuu Londonis paiknevale Dossier Centerile Autor/allikas: SCANPIX/Dossier Center via AP

Vene Föderaalse Julgestusteenistuse (FSO) töötaja Gleb Karakulov pages Venemaalt ning kinnitas intervjuus, et Vene president Vladimir Putin kardab oma elu pärast.

Vene Föderaalse Julgestusteenistuse (FSO) endine kapten Gleb Karakulov andis portaalile Dossier Center intervjuu, milles selgitas enda Venemaalt lahkumise tagamaid, hinnanguid Venemaa presidendile Vladimir Putinile ning Putini turvameetmeid, vahendas The Times.

Gleb Karakulov on kõige kõrgematasemelisem julgeolekuohvitser, kes on Venemaalt pagenud alates täieulatuslikust invasioonist 2022. aasta veebruaris.

Karakulov paljastas muuhulgas, et Vene presidendi Vladimir Putini tarbeks rajati Vene saatkonda Kasahstanis Astanas pommivarjendisse turvatud liin ning kõik Putini kabinetid Venemaa eri otstes on turvalisuse tagamiseks identsed. Seetõttu näidati mõnikord Vladimir Putinit Novo-Ogarjovos Moskva lähisel, kuigi Vene president asus jätkuvalt Sotšis Musta mere lähisel.

2009. aastal FSO-ga liitunud Karakulov selgitas lisaks, et kui Vladimir Putin asus Sotšis, siis saadeti FSO töötajad tühja autokolonniga lennuki poole teele ning ka lennuk lendas sihtkohta. Samas püsis Putin jätkuvalt Sotšis, et välisriikide luureteenistusi eksitada ning hoida ära võimalikud tapmiskatsed. Karakulov ütles, et see on mingit moodi paranoia ja Vladimir Putin kardab patoloogiliselt enda elu pärast.

Karakulov mainis lisaks, et Kreml püüab siiani hoida ära Vene presidendi Vladimir Putini haigestumist koroonaviirusesse. Seetõttu hoitakse siiani rangeid koroonakarantiini meetmeid enne igat üritust. Seda isegi kohtumiste puhul, mis kestavad vaid 15 kuni 20 minutit. Samuti teevad kõik presidendi administratsiooni töötajad Karakulovi väitel mitu korda päevas PCR-teste.

Karakulov rõhutas, et Putini tervis tundub tema vanuse kohta olevast keskmisest parem. Viimase kümnendi jooksul on vaid paar reisi Putini kehva tervise tõttu tühistatud.

Karakulovi sõnul nõudvat Putin, et kõikides kohtades, kus ta käib, peab olema võimalik vaadata Vene televisiooni. Televisioon on Putini jaoks tähtis, kuna ta ei kasuta ei internetti ega mobiiltelefoni ning saab selle kõrvalt infot vaid lähima ringi käest.

Venemaalt pagenud Karakulov väitis intervjuu alguses, et Vladimir Putin on sõjakurjategija ning ta ei suutnud enam enda südametunnistuse tõttu ametis olla ja seetõttu pages riigist.

Intervjuud Gleb Karakuloviga on võimalik (vene keeles) vaadata Youtube'i kanalil Ходорковский LIVE.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: