Suri kauaaegne toidutööstuste juht Vladimir Sapožnin

Esmaspäeval suri pärast pikka ja rasket haigust Eesti toiduainetööstuse pikaaegne tippjuht Vladimir Sapožnin, kes hiljuti tähistas 30 aasta möödumist selles valdkonnas.

Sapožnin oli 2017. aastast Eesti suurima munatööstuse Dava Foods Estonia AS juhatuse esimees. Tippjuhina osales ta 30 aasta jooksul Eesti toidusektori ülesehitamises, tehes seda Coca-Colas, Saku Õlletehases, Fazeris, Tallinna Külmhoones, NP Foods grupis ja Allied Domesq Spirit & Wine's.

Tänavu veebruaris sai ta maaeluministeeriumi hõbedase teenetemärgi pikaajalise ja pühendunud panuse eest kodumaise toidutööstuse edendamisel.

"Lahkunud on mees, kes muutis ja kujundas nii mitme Eesti toidutööstuse ettevõtte näo tarbijale ja koostööpartneritele. Samal ajal oli ta muude valdkondade pühendunud toetaja ja Eesti kultuuriloo hinnatud ning austatud taustajõud. Tunnen südamest kaasa tema perele, lähedastele ning kolleegidele," ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Vladimir Sapožnin oli ka suur kultuuri- ja muusikasõber. Ta on Pillifondi kaudu toetanud Eesti noori välismaal õppivaid muusikuid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: