Haridus- ja teadusminister võttis endale abituriendist nõuniku

{{1681807260000 | amCalendar}}
Daniel Kõiv 2021. aasta aprillis Toomas Sildamile intervjuud andmas.
Daniel Kõiv 2021. aasta aprillis Toomas Sildamile intervjuud andmas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Uus haridus- ja teadusminister Kristina Kallas (Eesti 200) võttis enda nõunikuna tööle Tartu Jaan Poska gümnaasiumi abituriendi, 19-aastase Daniel Kõivu.

Äriregistri andmetel on Kõiv erakonna Eesti 200 liige 25. novembrist 2021. Kõiv oli siiani ka Eesti 200 Tartu linnavolikogu fraktsiooni nõunik.

Kõiv teatas Twitteris vastuseks küsimusele, mis on tema spetsialiteet uues ametis: "Noorsootöö, aga praegu täidan poliitilise nõuniku ehk riigikogu fraktsiooni ja ministri vahelise juhtme ning ministri abi rolli."

Tartu Postimees tõi välja, et nõunikuna hakkab Kõiv saama 2025 euro suurust brutopalka. Haridus ja teadusminister Kristina Kallas kinnitas lehele, et Daniel Kõiv on talle usaldusväärne inimene, kellega on hea koostöö. Ühtlasi sõnas Kallas, et Kõivu polegi õige nimetada nõunikuks, vaid isiklikuks abiks.

Meenutuseks, 30. aprillil 2021 tegi tollal ajakirjanikuna töötanud Toomas Sildam Daniel Kõivuga intervjuu pärast seda, kui Kõiv oli 11 päeva Toompeal istunud plakatiga "Mask on seksikas".

Teiseks nõunikuks võttis Kristina Kallas endale Anzori Barkalaja (55). Ta on olnud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktor.

Oma nõunikud on valinud välja ka teised ministrid, aga mitte kõik.

Näiteks reformierakondlasest uue justiitsministri Kalle Laaneti üheks nõunikuks saab erakonnakaaslane Väino Linde. 64-aastane Linde on olnud varem Pärnu linnapea ja riigikogu mitme koosseisu liige, sh põhiseaduskomisjoni esimees.

Uus kultuuriminister Heidy Purga võttis enda nõunikuks Karoliina Lorenzi (23), kes õpib Tartu Ülikoolis riigiteadusi ja on erakonna noorteorganisatsiooni Reforminoored juhatuse liige.

Uue rahandusministri Mart Võrklaeva (Reformierakond) üheks nõunikuks saab erakonnakaaslane Evelin Oras.

Sotsiaaldemokraadist regionaalminister Madis Kallas võttis oma nõunikuks endise Lääne maavanema ja ka riigikogusse kuulunud Neeme Suure. Ta kandideeris ka viimastel riigikogu valimistel, sai 488 häält ning ei osutunud valituks.

Sotsiaalkaitseministrina jätkava Signe Riisalol on paigas kolm nõunikku: Kristel Kranich, Laura Kurs ja Laura Danilas.

Kaitseministri ametis jätkava Hanno Pevkuri nõunikuna jätkab Risto Kaljurand.

Siseminister Lauri Läänemetsal (SDE) on ministeeriumi kodulehel välja toodud neli nõunikku: Maris Neeno, Kristen Kanarik, Vootele Päi ja Eimar Veldre. Neist Neeno, Kanarik ja Päi olid Läänemetsa nõunikud ka eelmise valitsuse ajal. Veldre on varem töötanud muuhulgas ka Paide linnapeana.

Riigikogu uus esimees Lauri Hussar võttis oma nõunikuks erakonnakaaslase Kadri Napritson-Acuna, kes kandideeris viimastel valimistel Kagu-Eestis, sai 142 häält ja ei osutunud valituks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: