President esitas Urmas Varblase Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaadiks

Urmas Varblane
Urmas Varblane Autor/allikas: ERR/ Laura Raudnagel

President Alar Karis saatis riigikogule ettepaneku nimetada Eesti Panga Nõukogu uueks esimeheks Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvusvahelise ettevõtluse professor ja Eesti Teaduste Akadeemia liige Urmas Varblane.

12. juunil lõpevad Eesti Panga nõukogu esimehena Mart Laari volitused, kes on seda kohta täitnud kaks ametiaega.

"Arvestades Eesti kiiret hinnatõusu ja rahapoliitika karmistumist, asub uus nõukogu esimees tööle keerulisel ajal. Keskpanga ülesannete täitmiseks on tarvis kindlustada keskpanga sõltumatust ja usaldusväärsust," ütles president Karis.

"Olen arvamusel, et seda ülesannet saab kõige paremini täita poliitiliselt sõltumatu ja tugeva majandusteaduse taustaga nõukogu esimees. Urmas Varblase senine karjäär tõestab, et ta täidab mõlemad tingimused," lisas ta.

Karis nimetas Urmas Varblast üheks Eesti silmapaistvamaks kaasaegseks majandusteadlaseks, kes on avaldanud sadu teaduspublikatsioone ja osaleb sageli avalikes majanduspoliitilistes aruteludes.

"Ta on ka praegu Eesti Panga nõukogu liige ja tunneb nõukogu igapäevatööd, on kursis Eesti Pangas toimuvaga. Tema saamine Eesti Panga nõukogu esimeheks hoiab järjepidevust senise ja tulevase Eesti Panga nõukogu vahel," ütles Karis.

Riigikogu teeb otsuse Eesti Panga nõukogu esimehe nimetamiseks poolthäälte enamusega salajasel hääletusel, kuulates enne ära kandidaadi, kellele võib iga riigikogu liige esitada ka ühe küsimuse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: