Rootsi koraanipõletajale esitati vahistamismäärus

Taani poliitik Rasmus Paludan, Stram Kurs on Paludani asutatud erakond
Taani poliitik Rasmus Paludan, Stram Kurs on Paludani asutatud erakond Autor/allikas: Johan Wessman/News Oresund/Wikimedia (CC BY 2.0)

Rootsis esitati vahistamismäärus Stockholmis koraani koopia põletamisega tuntuks saanud Rasmus Paludani suhtes. Paludan asub Taanis ning tal pole enda sõnul kavatsust Rootsi minna.

Rootsi prokuratuur esitas vahistamismääruse Rasmus Paludani suhtes, kes sai tuntuks Stockholmis koraani koopia põletamisega. Protestile, kuid mitte raamatu enda põletamisele, andsid Rootsi võimud eelneva loa.

Intsident ja sellele nädal varem eelnenud Türgi presidenti Recep Tayyip Erdogani kujutava nuku jalgupidi ülesriputamine ärritas tugevalt Türgit ning Türgi katkestas tollal kolmepoolsed kõnelused Soome ja Rootsi liitumiseks NATO-ga. Soome liitus aprilli alguses NATO-ga, kuid Rootsi pole seda veel seni teinud Türgi ja Ungari vastuseisu tõttu.

Taanis paiknev Rasmus Paludan võetakse määruse kohaselt vahi alla kui ta peaks Rootsi pinnale astuma, vahendas Aftonbladet. Prokurör Adrien Combier-Hogg samas mainis, et Paludani ülekuulamine võidakse teha koostöös Taani politseiga Taanis. Määrus esitati, kuna Paludani kahtlustatakse viha õhutamises ühiskonnagrupi vastu.

Rasmus Paludan ise samas pidas vahistamismäärust idiootseks ning ta süüdistas Rootsi ja eriti Malmö piirkonna politseid, kes ei soovi Paludani sõnul teda Rootsis kaitsta. Paludan sõnas, et tal pole kavatsust Rootsi minna, kuid ta on valmis kõnelema videokõne teel Taani politsei abiga.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Aftonbladet

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: