X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tallinna transpordiameti juhataja lahkub ametist

{{1683702480000 | amCalendar}}
Andres Harjo.
Andres Harjo. Autor/allikas: ERR

Alates 2006. aastast Tallinna transpordiameti juhtinud Andres Harjo lahkub 30. juunil ametist ja linn kuulutab välja konkursi uue juhataja leidmiseks.

Harjo esitas lahkumisavalduse esmaspäeval, 8. mail ja linnavalitsus rahuldas selle kolmapäevasel istungil, teatas linnavalitsus. Harjo lahkub ametist 30. juunil, uue transpordiameti juhataja ametisse asumiseni jätkab ta juhataja kohusetäitjana.

Ametist lahkumist põhjendas Harjo Postimehele sellega, et ühes ametis on piisavalt kaua oldud ning tahaks ka muid asju proovida. Tallinna tänavatel toimuvate mastaapsete teetöödest ja nendega kaasnevatest seisakutest tema sõnul lahkumise põhjusi otsida ei maksa.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Harjo andnud suure panuse linna transpordiliikluse arendamisse. "Sel perioodil, kui tema valdkonda juhtis, kehtestati Tallinnas tasuta ühistransport, pidevalt on täiendatud liinivõrku, moderniseeritud Tallinna trammi- ja bussiparki ning linn on kohandunud täiesti uute kergliikluse vormidega," ütles Svet.

Kolmapäeval kuulutab linna ka välja konkursi Tallinna transpordiameti juhataja ametikohale. Kandidaadil peab olema juhtimiskogemus ja senine töökogemus transpordivaldkonnas.

Uuele juhile on linnavalitsusel suured ootused.

"Otsime süsteemselt mõtlevat juhti, kes aitab linna strateegilisi eesmärke ellu viia. Nendeks on nullvisioon ehk liiklussurmade vältimine ning avariide arvu vähendamine, ühistranspordi kasutajate arvu suurendamine, jalgsi ja rattaga liiklemise soodustamine. Liikuvuspoliitika peab lähtuma eelkõige jalakäija ja ühistranspordi kasutaja vajadustest ning liinivõrk peab vastama 21. sajandi vajadustele. Strateegia selleks on olemas, esimesed sammud ette võetud ning suur roll edasises hakkab olema just transpordiameti juhil," lisas Svet.

Tallinna transpordiametis töötab 54 inimest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: