Pangad tõstavad järgemööda tähtajalise hoiuse intresse

Raha.
Raha. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Üheaastasele tähtajalisele hoiusele makstav intress kerkis aprilli lõpus suuremates pankades kolme protsendini, kuid nüüdseks on pangad seda veelgi tõstnud ning mitmes pangas ulatub intressimäär 3,5 protsendini.

Veel selle aasta alguses pakkusid suuremad pangad aastase hoiuse intressiks ligikaudu 1,5 protsenti. Euroopa Keskpank on aga tänavu korduvalt oma baasintressimäära tõstnud ja siinsed pangad on hakanud ka hoiuseintressimäära igakuiselt ja sagedaminigi kergitama.

Luminor tõstis alates 11. maist tähtajalise aastase hoiuse intressi 3,5 protsendini.

"Esialgu kehtib see pakkumine kaks nädalat, kuid jälgime pidevalt turgu ning soovime klientidele pakkuda konkurentsivõimelist intressimäära," ütles ERR-ile Luminori klienditeenuste juht Kaspar Kork.

Kuuekuulise hoiuse intressimäär on Luminoris 1,75 protsenti.

LHV korraldas aprilli lõpust 3. maini kampaania, mille vältel maksti 12-kuulisele tähtajalisele hoiusele 3,5-protsendilist intressi, aga kui kampaania läbi sai, otsustas pank selle intressimäära edasi kehtima jätta. Kui raha kuueks kuuks tähtajaliselt hoiustada, on intressimäär LHV-s 2,6 protsenti.

"Viimased kuud ja seni kehtinud pakkumine näitasid, et klientide huvi tähtajalise hoiuse järele on endiselt suur ja arvestades Euroopa keskpanga samme, otsustasime ka edaspidi, pärast kampaania lõppemist aastasele hoiusele pakkuda 3,5-protsendilist intressimäära," sõnas LHV treasury juht Kadri Haldre.

Coop Panga aastase tähtajalise hoiuse intressimäär on samuti 3,5 protsenti ja pooleaastase hoiuse puhul 2,55 protsenti.

Holm pank paistab silma teistest veidi kõrgema ehk 3,55-protsendilise hoiuseintressiga aastase tähtaja puhul. Kuuekuulise tähtajaga hoiusele pakub pank intressimääraks 2,5 protsenti.

Bigbankis teenib 12-kuuliselt hoiuselt 3,5 protsenti intressi, kuue kuu korral 2,5 protsenti.

Veidi väiksemaks jäävad suuremate pankade pakutavad intressimäärad. SEB eraklientide segmendijuht Evelin Koplimäe ütles, et nemad maksavad tähtajalistele hoiustele intressi kuni 3,35 protsenti aastas, mis kehtib aastase hoiustamise puhul. Koplimäe sõnul on eraisikute tähtajaliste hoiuste maht aastaga 2,5-kordistunud.

Ka Swedbankis on tähtajaliste hoiuste maht aastatagusega võrreldes 58 protsenti suurenenud.

Swedbank maksab alates möödunud reedest tähtajalise hoiuse intressi 3,25 protsenti ja tegu oli panga jaoks tänavu viienda korraga intresse tõsta. Kuuekuulise hoiuse intressiks on 2,25 protsenti.

Pankade hoiustelt makstav intressimäär sõltub eelkõige sellest, millise hinnaga saavad pangad turult raha kaasata. Pikalt negatiivsena püsinud intressikeskkonnas ei olnud pankadel vajadust hoiustajatele makstavat intressi tõsta, aga kui turul raha kallineb, vaatavad pangad hoiustelt makstavaid intresse pidevalt üle, mis on tekitanud pankade vahel ka konkurentsi tähtajalistelt hoiustelt makstavate intresside tõstmisel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: