Reinsalu: opositsioon lõpetaks obstruktsiooni, kui peretoetusi ei muudetaks

{{1683967320000 | amCalendar}}
Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu liikme Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul on opositsioon valmis praegu riigikogus tehtavast obstruktsionist loobuma, kui koalitsioon lubab jätta peretoetused vähendamata.

"Pärast nõupidamist tegi opositsioon ettepaneku, et loobub sellisest obstruktsiooni meetodist nüüd ja ka hiljem muudes küsimustes, kui peretoetusi ei vähendata.  Selle ettepaneku taga olid kõik opositsioonierakonnad," kirjutas Reinsalu laupäeval sotsiaalmeedias.

Tema sõnul pakkusid opositsiooni kuuluvad Isamaa, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Keskerakond reedel toimunud kõnelustel koalitsiooniga, et kokkuleppe korral võiks praeguse täiendava istungi lõpetada ja esmaspäeval naasta tavapärase riigikogu töö juurde.  

Koalitsioon, mille moodustavad Reformierakond, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, pakkumist siiski kohe vastu ei võtnud, vaid teatas, et saab seda arutada alles esmaspäeval, kirjeldas Reinsalu.

"Hetkel on pall koalitsiooni väravas – sellisel moel obstruktsiooni püsiva lõpetamise hinnaks on peretoetuste vähendamise ärajätmine," võttis Reinsalu oma vaate olukorrale kokku.

Riigikogu alustas reedel kell kolm täiendavat istungit, mis on opositsiooni korraldatud obstruktsiooni tõttu kestnud vaheaegadega juba ligi 20 tundi järjest.

EKRE fraktsiooni liige Siim Pohlak ütles "Aktuaalsele kaamerale", et dialoogi on olnud mõlemalt poolt, kuid kahjuks kokkulepet pole sündinud.

"Meie seisame peretoetuste eest, seisame maksurahu kaitsel ja teeme seda väga konstruktiivselt ja oleme valmis ka liikuma teiste asjadega, Meie taha see ei jää," lausus Pohlak.

Keldo: koalitsioon on teinud omalt poolt mitu sammu

Koalitsioon on teinud omalt poolt mitu sammu, et töö riigikogus taastada, ja nüüd on opositsioonil kord, ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo.

"Koalitsioon on teinud omalt poolt mitu sammu ja oleme ka avalikult kinnitanud, et meie täidame kõiki seadusest tulenevaid kohustusi ja parlamendi head tava eelnõude menetlemisel. Kasutades spordimetafoori on pall opositsiooni jala ees, et panna see mängu ja taastada riigikogus normaalne töö," lausus ta.

Keldo märkis, et kui opositsioon alustas parlamendi tasalülitamisega, siis nende suurim etteheide ja põhjendus miks nad seda teevad oli, et valitsuse esitatud viisil ei ole eelnõude üle võimalik debatti pidada.

"Kuigi see ei vasta tõele, astus valitsus siin neile suure sammu vastu ja lahutas maksupaketi neljaks eelnõuks. Samamoodi oleme kinnitanud, et meie oleme valmis menetlema kõiki eelnõusid seadusest ja heast tavast tulenevalt," lisas ta.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ütles "Aktuaalsele kaamerale", et lahendus peab olukorrale tulema viisil või teisel.

"See ei ole ju realistlik, et me siin istume terve aasta ja rakendame järjest istungeid ja ühegi eelnõu menetlemiseni tegelikult ei jõua," nentis ta.

Toimetaja: Mait Ots, Marko Tooming, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: