X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kuue kuu euribor tõusis esmaspäeval 3,663 protsendini

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Suurema osa Eesti kodulaenudega seotud kuue kuu euribor tõusis esmaspäeval 3,663 protsendini, mis on kõrgeim tase alates 2008. aastast.

Seni oli viimase aja kõrgeim kuue kuu euribori tase 4. mail 3,651 protsenti, mille järel langes 5. mail 3,575 protsendile. 4. mail otsustas Euroopa Keskpanga nõukogu tõsta kiire inflatsiooni peatamiseks intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra ehk oodatust veidi vähem, samas ei ole nõukogu intressimäärade tõstmisega lõpetanud, mis kergitab omakorda ka euribori.

Viimati oli kuue kuu euribor nii kõrge 2008. aasta detsembri alguses kui see hakkas kiiresti langema intressimäära tipust, mis oli sama aasta oktoobris 5,448 protsenti.

Analüütikute hinnangul võib kuue kuu euribor tõusta nelja protsendi lähedale või sellest veidi üle.

Alates 2015. aasta lõpust kuni möödunud juunini oli kuue kuu euribor negatiivne. Üle kolme protsendi kerkis see tänavu veebruari alguses.

12 kuu euribor kerkis esmaspäeval 3,805 protsendini, selle kõrgeim tase oli tänavu märtsis 3,978 protsenti. Kolme kuu euribor kerkis 3,358 protsendini ning nagu ka kuue kuu euribor pole seda taset alates negatiivsete intressimäärade ajast varem ületanud.

Enne eelmist majanduskriisi jäi euribori tavapärane tase kahe ja viie protsendi vahele.

Euribor ehk European Interbank Offered Rate on üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär, millega saavad selles kokku leppinud Euroopa pangad üksteisele raha laenata.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: