Riigikogu lõpetas perekonnaseaduse muutmise eelnõu esimese lugemise

{{1684740840000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu esmaspäevase istungi päevakorras oli kolme seaduse, seal hulgas perekonnaseaduse muutmise seaduse esimene lugemine, mis lõppes südaöö paiku. Riigikogu opositsioon jätkas ka esmaspäeval obstruktsiooni.

Esiti kestis kolmveerand tundi istungi rakendamine, kus opositsioonisaadikud esitasid protseduurilisi küsimusi. Enne kella 16 pani istungit juhatanud Lauri Hussar hääletusele alanud nädala päevakorra. Seejärel andis valituse esindaja üle kolm valitsuse eelnõud.

Pärast seda jätkasid opositsioonisaadikud protseduuriliste küsimuste, eelnõude ja arupärimiste esitamist.

Kella 17.45 ajal pani riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi hääletusele riigikogu juhatuse liikmete Hussari ja Kivimäe ettepaneku lõpetada esmaspäevasel istungil eelnõude ja arupärimiste üleandmine. Selle poolt hääletas 50 riigikogu liiget, vastu oli null ja erapooletuid üks.

Selle järel mindi esimese päevakorrapunkti ehk Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu uute liikmete nimetamise eelnõu juurde. Hääletuseni jõuti veidi enne kella 18.30. Eelnõu poolt hääletas 73 riigikogu liiget, vastu ja erapooletuid oli üks.

Kella 19 ajal kiitis riigikogu esimesel lugemisel heaks Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liikmete nimetamise eelnõu.

Selle järel algas perekonnaseaduse muutmise eelnõu esimene lugemine. Eelnõud tutvustas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes vastas seejärel mitme tunni vältel riigikogu saadikute küsimustele.

Veidi enne kella 23.45 tegid Isamaa ja EKRE fraktsioon ettepaneku perekonnaseaduse eelnõu muutmise eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 27, vastu oli 53 saadikut, mis tähendab, et ettepanek ei leidnud toetust.

Sellega oli perekonnaseaduse muutmise eelnõu esimene lugemine lõpetatud ning istungi juhataja Tomas Kivimägi teatas, et muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 5. juuni kell 17.

Pärast seda asus peaminister Kaja Kallas vastama riigikogu liikmete arupärimisele rekordmadala sündide arvu ja lastega seotud soodustuste vähendamise kava kohta.

Küsimustele vastuste ärakuulamine jätkub teisipäevasel istungil istungi tööaja lõppemise tõttu.

Peaminister vastab teisipäeval veel riigikogu liikmete arupärimisele rahvastikukriisi ning Eestis ajutise ja rahvusvahelise kaitse saanud Ukraina mobilisatsiooniealiste meeste kohta.

Esmaspäevane istung saab kesta kõige kauem südaööni.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: