Riigikogu toetas hasartmängu maksumäärade tõstmist

Laste mängurulett.
Laste mängurulett. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Riigikogu võttis teisipäeva varahommikul jätkuval erakorralisel istungil vastu valitsuse usaldusküsimusega seotud seaduse, millega tõstetakse riigieelarve tulu suurendamiseks erinevate hasartmänguliikide maksumääri.

Valitsuse algatatud hasartmängumaksu seaduse muutmise seaduse (146 SE) vastuvõtmise poolt hääletas 58 ja selle vastu oli 22 riigikogu liiget. Valitsus sidus eelnõu teise lugemise eel usaldusküsimusega, mis tähendab, et selle vastuvõtmiseks piisas kahest lugemisest.

Seaduse kohaselt tõuseb kaughasartmängu ja toto kehtiv viieprotsendiline maksumäär kahes etapis: 2024. aastal tõuseb maksumäär kuuele ja 2026. aastal seitsmele protsendile. Loterii ja kaubandusliku loterii maksumäär kasvab 2024. aastast 18-lt 22 protsendile, mängulaudade maksumäär 1278,23-lt 1406-le ja osavusmängu mänguautomaatide maksumäär 31,95 eurolt 32 eurole. Seletuskirja kohaselt kavandatakse maksumäärade tõus viisil, et mõju turuosalistele ei oleks suur ega tooks kaasa vajadust teha hasartmängusektoris põhimõttelisi ümberkorraldusi.

Eelnõu läbis riigikogus esimese lugemise 17. mail ning tähtajaks esitati sellele 203 muudatusettepanekut. 8. juunil otsustas valitsus siduda eelnõu vastuvõtmise teise lugemise eel usaldusküsimusega, võttes seega üle ka juhtivkomisjoni kohustused. Valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõule esitatud muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda.

Riigikogu istung jätkub vastavalt päevakorrale eelnõude teise ja kolmanda lugemisega. Erakorraline istungjärk kestab kuni päevakorra ammendumiseni.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: