Algavad kolmepoolsed läbirääkimised õpetajate palga tõstmiseks

Klassiruum. Foto on illustreeriv.
Klassiruum. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Teisipäeval kohtuvad Tallinnas Eesti Haridustöötajate Liit, Eesti Linnade ja Valdade Liit ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, et alustada läbirääkimisi pedagoogide palgatõusuks 2024. aastal.

Vastavalt põhikooli- ja gümnaasiumi seadusele alustatakse palgaläbirääkimisi õpetajate töötasu tõstmiseks aastaks 2024. Kuna lasteaiaõpetajate töötasud on seotud kooliõpetajate töötasu alammääraga, siis antud läbirääkimised mõjutavad ka nende töötasusid.

"Meie väga heal tasemel hariduse vundament on pedagoogid. Ent neid inimesi on aina raskem hoida ja kooli tööle saada ilma konkurentsivõimelise töötasuta," ütöes haridustöötajate liidu esimees Reemo Voltri pressiteate vahendusel. "Oleme läbirääkimiste suhtes positiivselt meelestatud, kuna enne riigikogu valimisi andsid kõik erakonnad oma valimisslubadustes mõista, et saadakse aru õpetaja ameti väärtustamise vajadusest. Seisame selle eest, et ka lasteaiaõpetajate palgatõusuks saaksid kohalikud omavalitsused riigipoolse lisarahastuse," lisas Voltri.

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas kinnitas, et õpetajate palga küsimus on valitsuse jaoks võtmetähtsusega. "Alustame haridustöötajate liiduga arutelu õpetaja palga alammäära tõstmise üle. Palgal on kahtlemata suur roll noorte õpetajate järelkasvu kindlustamisel ja seetõttu on selle järjekindel tõus äärmiselt oluline. Õpetajate motiveerimisel on tähtis ka koolide juhtimiskultuuri arendamine ja see, et koolijuhid saavad senisest rohkem õpetajate palku diferentseerida – suurendame vastava fondi 17 protsendilt 20 protsendini," ütles minister.

Kolmepoolne kohtumine leiab aset haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduses.

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) on Eesti suurim lasteaia, huvikooli, üldhariduse ja kutsehariduse õpetajate ja teiste haridusala töötajate esindusorganisatsioon ja ametiühing. EHL osaleb haridusasutuste ja kohalike omavalitsuste vaheliste kokkulepete sõlmimises ning töö, töötasu, töötingimuste jt küsimuste lahendamiseks. EHL esindab õpetajaid töötasu alastel läbirääkimistel valitsusega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: