Jack Teixeira ennast USA kohtus süüdi ei tunnistanud

USA süüdistab Jack Teixeirat salastatud info lekitamises
USA süüdistab Jack Teixeirat salastatud info lekitamises Autor/allikas: SCANPIX/AP/Margaret Small

Ühendriikides Pentagoni saladokumentide lekitamises kahtlustatav 21-aastane Jack Teixeira ennast kolmapäeval kohtus süüdi ei tunnistanud

Õhuväe rahvuskaartlast süüdistatakse USA kaitseministeeriumi ülisalajaste dokumentide avaldamises interneti sotsiaalmeediakeskkonnas Discord. Leke on kõige tõsisem andmeleke Ühendriikides alates 2013. aastast.

Teixeirale on esitatud kuus süüdistust riigikaitsega seotud teabe ebaseaduslikus omamises ja edastamises ning tahtlikus salajaste dokumentide omamises. Iga süüdistus võib kaasa tuua kuni kümneaastase vangistuse.

Teixeira astus kolmapäeval Massachusettsi osariigis Worcesteris kohtuniku David Hennessy ette ja lükkas kohtudokumentide kohaselt kõik süüdistused tagasi.

Kaitsealuse advokaat palus Teixeira kohtuprotsessi ajaks vabastada, kuid kohtunik lükkas taotluse tagasi.

Teixeira oli USA õhujõudude rahvuskaardi arvutispetsialist, kes korraldas väidetavalt viimase kümnendi kõige kahjulikuma Ühendriikide salastatud dokumentide lekke, kui postitas vestlusfoorumisse hulga väga tundlikku teavet, kust see levis üle kogu maailma.

Prokuröride sõnul võib Teixeiral jätkuvalt olla juurdepääs salastatud dokumentidele. Lisaks leidsid nad, et vaenulikud riigid võivad aidata mehel põgeneda, kui ta vanglast vabastatakse. Prokuröride sõnul on Teixeira ühtlasi varem vägivaldseid avaldusi teinud.

Kaitsjate sõnul ei ole nende kliendil enam juurdepääsu salastatud dokumentidele ja administratsioon liialdab süüdistatava kunagiste ähvardustega.

Kunagi USA riikliku julgeolekuameti NSA heaks töötanud Edward Snowden põgenes Venemaale pärast USA suure jälgimisprogrammi paljastamist.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: