Tormituuled on toonud üle Eesti elektrikatkestusi

{{1688396460000 | amCalendar}}
Tormipilved
Tormipilved Autor/allikas: Minupilt.err.ee/Aime Pae

Tormituuled, vihmahood ja äike on toonud esmaspäeval üle Eesti kaasa elektrikatkestusi.

Kõige ulatuslikumad rikked on olnud Jõgeva-, Rapla- ja Saaremaal, samuti Harjumaal ja Pärnumaal. Õhtul kella 19.30 ajal oli elektrita üle 5000 tarbija. Õhtul kella 23 ajal oli vooluta umbes 1600 klienti.

Päeva jooksul on Elektrilevi voolu taastanud umbes 9000 kliendil, kuid tugevad vihmahood ja äike raskendavad tööde tegemist.

"Rikete likvideerimisega tegeleb pea 30 brigaadi ja hetkel on liikumas appi veel lisajõude. Samuti on juhtimiskeskus laiendatud koosseisus tööl, et rikete lahendamine toimuks võimalikult kiiresti. Loodame elektriühenduse taastada enamusel klientidel veel tänase päeva jooksul," selgitas Elektrilevi juht Mihkel Härm.

"Kahjuks pole võimalik äikese ja tugeva tuulega töid teostada, kuna see on eluohtlik. Seetõttu pole olnud võimalik soovitud tempos rikete lahendamisega edasi liikuda ja mõne rikke lahendamisega võib aega minna homseni," lisas ta.

Elektrilevi palub klientidel elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu, mis võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Jooksvat infot katkestuste arvu ja piirkondade kohta saab jälgida Elektrilevi katkestuste kaardilt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: