Kapitel ehitab Kalasadamasse viiekorruselise hotelli

Kinnisvaraettevõte AS Kapitel kavandab Tallinna Kalasadamasse viiekorruselist hotelli, mis peaks tööd alustama hiljemalt 2026. aastal.

"Kapitel arendab aadressil Kalasadama 10 asuvale kinnistule apartment hotelli, mis sobib nii lühi- kui pikaajaliseks majutuseks," ütles Kapiteli arendusdirektor Martin Rebane. "Hoonele on kavandatud viis korrust ning üks maa-alune korrus parkimiseks. Hotelli on planeeritud 206 tuba," lisas ta.

Lisaks majutusele plaanitakse hotellis hakata pakkuma erinevaid muid teenuseid, sealhulgas rajatakse sinna kompaktne spaa-ala ja tervisekeskus koos sportimisvõimalustega, restoranid, co-working ala, koosolekute ruumid ning business lounge.

"Esimesel korrusel on ka umbes 800 m2 äripindasid erinevate teenuste jaoks, mis toetaksid hotelli opereerimist," ütles Rebane.

Tema sõnul praegu veel hotelli operaatorit välja pole valitud ning käivad otsingud selle leidmiseks.

Rebase kinnitusel soovib Kapitel hotelli avada 2026. aastal. "Aga mõistagi sõltub see ehitusloa väljastamisest ja operaatori leidmisest," lisas ta.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro ütles ERR-ile, et ameti menetluses on ehitusloa taotlus hotelli ja seda teenindavate teede ja trasside püstitamiseks aadressile Kalasadama tn 10.

"Projekti kohaselt on tegemist viie maapealse ning ühe maa-aluse korrusega hoonega, mille ehitisealune pind 4170 m2. Ehitusluba veel väljastatud ei ole ja seetõttu ei oska me öelda, millal objekt valmib," märkis Karro.

Kalasadama 10 aadressile plaanitava hotelli asukohaplaan Autor/allikas: Tallinna linnavalitsus

Ehitus koos ettevalmistusega võiks maksta vahemikus 30-40 miljonit eurot, ütles Kapiteli arendusdirektor Rebane. "Tegemist ennustusliku suurusjärguga, kuna ehitushinna eelarvestamiseks projekti veel pole," lisa ta. 

Hoone tuleb energiasäästlik

Hotelli arhitektuurse projekti autorid on arhitektuuribüroo DAGOpen ja Bakpak Architects Hispaaniast, sisearhitekt on Margit Argus, ütles Rebane.

"Projekti arhitektuurne lahendus kasutab maksimaalselt ära asukoha eeliseid ning leevendada naabruskonna olemasolevaid puuduseid. Kuna hotellist lõunasse on planeeringuga lubatud ehitada tulevikus uusi viiekordseid hoonemahte, siis on hotell keeratud astmeliselt eemale tulevastest hoonetest, võimaldades ühtlasi rajada päikselisi ja tuulte eest varjatud terrasse ning tuua otsest päikesevalgust spaa ja fitness ruumidesse. Hoone astmeliselt keeratud fassaad parandab ka hotelli tubadest avanevaid vaateid vanalinnale," rääkis Rebane.

"Hoone horisontaalne ja vertikaalne liigendatus loob hotellile tugeva ja äratuntava vormi - ümarate nurkadega perimetraalne kolmnurk, mille südamikus avar, päikseline ning tuulte eest varjatud kõrghaljastusega sisehoov. Kolm külge, kolm erinevat vaadet, mida hotelliakendest nautida – ajalooline linnasüda, hommiku päike, meri ja ikooniline Linnahall ning iga päev erinev Soome laht koos kaunite päikeseloojangutega. Sisehoovi alla ei ole projekteeritud parkimist eesmärgiga rajada ka sinna kõrghaljastus," lisas ta.

Rebase kinnitusel on hotellihoone projekteeritud 26 protsenti energiatõhusamaks kui A-energiaklassi standard ette näeb.

"Hoone kasutab kütmiseks ja jahutuseks maakütet (energiavaiu), päikesepaneele katusel ning kaugkütet ja -jahutust. Hotellis kogutud vihmavett on plaanis kasutada taimede niisutamiseks-kastmiseks," selgitas ta.

AS Kapitel arendab ka plaanitava hotelli ja mere vahele jäävat ala Kalasadama tänavast teisel pool, milleks on sõlminud Tallinnaga halduslepingu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: