Meedia: Põhjamaad tahavad oma pinnale NATO juhtimiskeskust

Fotol alates vasakult: Rootsi kaitseväe asejuht Jonas Haggren, Taani käitsejõudude komandörFlemming Lentfer, Norra kaitseväe juht Eirik Kristoffersen ja Soome kaitseväe juhataja Timo Kivinen mullu oktoobris Oslos.
Fotol alates vasakult: Rootsi kaitseväe asejuht Jonas Haggren, Taani käitsejõudude komandörFlemming Lentfer, Norra kaitseväe juht Eirik Kristoffersen ja Soome kaitseväe juhataja Timo Kivinen mullu oktoobris Oslos. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Põhjamaade kaitsejõudude juhatajad esitasid NATO-le soovi, et piirkonda rajatakse alliansi regionaalne juhtimiskeskus, teatas Norra väljaanne Klassekampen.

Norra kaitseväe juhataja Eirik Kristoffersen ütleb lehele antud intervjuus, et Põhjamaad on teinud selles küsimuses ühise ettepaneku.

Kristofferseni sõnul oleks Norra Bodö baas keskusele loomulik asukoht, vahendas Soome rahvusringhääling Yle.

Kristofferseni sõnul on juhtimiskeskus vajalik selleks, et vastata Põhjamaade ees seisvatele erilistele sõjalistele väljakutsetele.

Lisaks kauastele NATO liikmetele Norrale ja Taanile sai sel aastal alliansi liikmeks ka Soome ning eeldavasti saab peatselt ka Rootsi.

NATO ühendväejuhatuse staap asub Hollandis Brunssumis, NATO Euroopa liitlasvägede kõrgem peakorter (SHAPE) paikneb Belgias Monsis, kuid alliansil on erinevaid madalama taseme staape ja struktuuriüksusi ka mitmel pool mujal üle alliansi riikide.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: