Swedbank kolib peakorteri südalinna uusimasse kõrghoonesse

Arteri kvartali ehitus Tallinnas hotell Olümpia vastas oleval krundil.
Arteri kvartali ehitus Tallinnas hotell Olümpia vastas oleval krundil. Autor/allikas: Mait Ots / ERR

Swedbank kolib 2025. aastal oma praegu Tallinnas Liivalaia tänaval asuva peakontori samal tänaval valmivasse Arteri kvartali 28-korruselisse hoonesse.

Varem plaanis pank kolida peakontori juba järgmisel aastal Hipodroomi kvartalisse, kuid Swedbanki juhi Olavi Lepa sõnul see plaan ei realiseerunud.

"Et mitte lükata oodatud kolimist uutesse ruumidesse veelgi edasi, hakkasime otsima uusi lahendusi, püsimaks oma peakontori kolimisega plaanitud graafikus. Kõige paremini vastas Swedbanki vajadustele ruumide ja ajakava osas Arteri kvartal. Uude peakontorisse kolivad kõik meie Tallinna erinevates paikades tegutsevad üksused," rääkis Lepp.

Arteri kvartalisse kolib pank 2025. aasta alguses. Liivalaia ja Juhkentali tänava ristmikul asuv Arteri kvartal koosneb 28-, 15- ja üheksakorruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga.

Swedbanki peakontoriks saab kvartali kõrgeim, 28-korruliseline hoone ning kvartalisse kolib ka Swedbanki esinduskontor.

Kvartali arendaja Kapiteli tegevjuhi Taavi Ojala sõnul on töökeskkond ettevõtetele üha olulisem nii personali hoidmisel kui ka värbamisel. "Oleme uhked, et Swedbankist saab Arteri kvartali ankurüürnik," sõnas ta.  

Arteri kvartali arhitekt on Martin Aunin, sisearhitektuuri loob Arhitekt11. Kvartalit arendab Kapitel ja ehitab Merko Ehitus Eesti. Arteri kvartali omanikuks jääb Kapitel.

Arteri kvartali vaade selle valmimisel. Autor/allikas: AS Kapitel

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: