Prantsusmaal esitati neljale inimesele süüdistus Hiina tööstusspionaažis

Prantsusmaal Rennesi apellatsioonikohtu ees oleks õiglust kujutav kuju, pilt on illustratiivne
Prantsusmaal Rennesi apellatsioonikohtu ees oleks õiglust kujutav kuju, pilt on illustratiivne Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO DAMIEN MEYER

Märtsis esitati süüdistus kahele Prantsuse ja kahele Hiina kodanikule, kes olid seotud pooljuhtide ettevõttega Ommic. Nelja inimest süüdistati tööstussaladuste jagamises Hiina ja Venemaaga.

24. märtsil esitati Pariisis süüdistus kahele Prantsuse kodanikule ning kahele Hiina kodanikule. Süüdistuse saanute seas oli ka kaks tehnoloogiaettevõtte juhti, keda kahtlustatakse tööstussaladuste jagamises Hiina ja Venemaaga, kinnitas üks allikas Prantsuse kohtusüsteemis BFMTV-le.

Prantsusmaal Pariisist lõuna pool Val-de-Marnes paiknev tehnoloogiaettevõte Ommic on üks väheseid Euroopas, mis tegeleb pooljuhtide tootmisega, selgitas tööstusspionaaži juhtumist esimesena kirjutanud Le Parisien. Ommicu võttis aegamööda üle üks hiinlasest ettevõtja Ruoadan Z., kellest sai ettevõtte president 2018. aastal, kui oli ostnud kokku enamuse ettevõttest läbi Prantsusmaal loodud investeerimisfondi.

Prantsuse võimud süüdistavad ettevõtte haldusjuhti Marc R.-i ning Ommicu tegevjuhti dokumentide edastamises välisriigile, kahjustades sedasi Prantsusmaa huve. Prantsusmaa seaduste kohaselt võib süüaluseid oodata kuni 15 aastat vangistust või trahv summas 225 000 eurot. Le Parisieni kohaselt korraldas Marc R. mitmesuguseid skeeme, et sihipäraselt jagada kiibitehnoloogiat ja infot nii Hiina kui Venemaaga. Venemaaga jagati sanktsioonidest mööda hiilides salajast tehnoloogiat läbi Hiina.

Ommicu ostis selle aasta veebruaris ära USA tehnoloogiaettevõte MACOM Technology Solutions, kirjutas tehnoloogiaportaal Evertiq.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: BFMTV, Le Parisien

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: