Otse kell 15: rektor Asser põhjendab Eametsa vallandamist

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser selgitab kell 15, miks ta otsustas lõpetada sotsiaalteaduste valdkonna dekaani ja makroökonoomika professori Raul Eametsa töösuhte Tartu Ülikooliga. ERR.ee näitab rektor Asseri selgitusi ajakirjanikele otseülekandes.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kohtus esmaspäeval sotsiaalteaduste dekaani Raul Eametsaga, kes hankis ülikooli loata sihtasutuse Pere Sihtkapital uuringu tarbeks rahvastikuregistrist inimeste delikaatseid isikuandmeid.

Pere Sihtkapital SA pöördus kevadel sama sihtasutuse nõukogu liikme ja TÜ sotsiaalteaduste valdkonna dekaani Raul Eametsa poole ettepanekuga sõlmida ülikooliga koostööleping, et sihtasutusel oleks võimalik küsida rahvastikuregistrist andmeid teadusuuringute tegemiseks.

Dekaan sai ülikoolilt õigusliku hinnangu, et kuna ülikool ei ole uuringu sisuline partner, ei saa ülikool sellist lepingut sõlmida. 11. augustil selgus, et dekaan on lepingu siiski sõlminud, rikkudes sellega korruptsioonivastasest seadusest tulenevat toimingupiirangut ja ülikoolisisest korda ning eiranud teaduseetika põhimõtteid. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: