Svet: suurte ehitusobjektide varasem valmimine võiks tuua ehitajale preemia

Foto: Ken Mürk/ERR

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ütles esmaspäeval "Terevisioonis" Tallinna kesklinna suurte ehitustööde õppetundidest rääkides, et tulevikus hakkab linn premeerima neid ettevõtteid, kes suured infrastruktuuriobjektid plaanitust varem valmis ehitavad.

Küsimusele, miks linn juba praegu ei nõua ehitajatelt intensiivsemat ja vajadusel öötundidel tööd, et olulised ristmikud oleks olnud võimalik avada kooliaasta alguses, vastas abilinnapea, et seda ei võimalda hangetes kirjapandu.

"Meie probleem on selles, et hanked on korraldatud nii, et seal on lõplik tähtaeg, millal peab valmis saama. Ja meil pole lepingust tulenevalt õigust öelda, et hakake kiiremini ja kauem töötama," sõnas Svet.

Ta lisas, et öötööd võivad tulla siis, kui ehitaja lepingus kirja pandud tähtajast kinni ei pea.

Svet tunnistas, et mõni asi valmib siiski varem, kui esialgu plaanis oli ja tõi näiteks kahe kõige populaarsema ehk trammiliinide 2 ja 4 avamise septembri alul, mis pidid sõitma hakkama septembri keskpaigas. Kadrioru suunal sõitvad trammiliinid 1 ja 3 hakkavad Sveti kinnitusel sõitma 1. oktoobril.

Küll aga ei hakka tramm (varem tramm 4) sõitma veel niipea lennujaama. Sveti sõnul on selle põhjus Rail Balticu Ülemiste terminali ehitama hakkamine, mille tõttu ei saa üle kahe aasta trammiga lennujaama.

Selle tõttu muudab ja tihendab linn bussigraafikuid ning buss nr 2 hakkab ka lennujaamas peatuma.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: