Ukraina tahab hakata tootma Briti päritolu relvastust

Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov ja BAE Systems tegevjuht Charles Woodburn sõlmisid ühe kokkuleppe kahest
Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov ja BAE Systems tegevjuht Charles Woodburn sõlmisid ühe kokkuleppe kahest Autor/allikas: Ukraina presidendi kantselei/www.president.gov.ua

Ukraina tahab enda jaoks kohandada ja hakata tootma Briti relvatootja BAE Systems relvastust. Vastav lepe ettevõttega sõlmiti neljapäeval. Ukraina relvajõud juba kasutavad mitmeid ettevõtte relvasüsteeme.

Ukraina sõlmis neljapäeval koostööleppe relvatootjaga BAE Systems, mis on Suurbritannia turu suurim kaitsetööstuse ettevõte. Ukraina president Volodõmõr Zelenski rõhutas, et selle ettevõtte relvasüsteeme kasutavad Ukraina relvajõud juba praegu riigi kaitsel.

Zelenski mainis nii suurtükisüsteeme L119 kui ka M777 ning Rootsi päritolu lahingumasinaid CV90. Lahingumasina arendamisega tegeleb ettevõtte Rootsi haru BAE Systems Hägglunds AB. CV90 lahingumasinaid kasutab ka Eesti kaitsevägi.

Kokkuleppe sõlmimiseks saabus Ukrainasse BAE Systems tegevjuht Charles Woodburn, kes sõlmis koostööleppe Ukraina strateegiliste tööstuste ministeeriumiga.

Ukraina presidendi sõnul ollakse väga rahul kui eraettevõtted avavad praegusel ajal Ukrainas oma esinduse. Kokkuleppe kohaselt lokaliseeritakse BAE Systems relvastuse tootmine Ukraina vajaduste tarbeks. Samuti sõlmis Ukraina kaitseministeerium eraldiseisvalt ettevõttega BAE Systems raamleppe L119 suurtükisüsteemide remondiks ja tootmiseks.

Selle aasta märtsis selgus, et Saksamaa relvatootja Rheinmetall peab Ukrainaga kõnelusi riiki tootmisüksuse rajamiseks, mis suudaks toota aastas kuni 400 Panther tanki. Tehas suudaks toota aastas kuni 400 Panther tanki.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: