Postimees: Hallik käis idavedude teemal kaitsepolitseis vestlusel

Kaitsepolitseiamet.
Kaitsepolitseiamet. Autor/allikas: ERR

Peaminister Kaja Kallas on varem öelnud, et kaitsepolitseiamet tegi tema abikaasale Arvo Hallikule täieliku julgeolekukontrolli, kapo teatel polnud siiski tegemist julgeolekukontrolli, vaid vestlusega, kirjutab Postimees.

Esmaspäeval ütles Kallas Delfi ajakirjanikule Vilja Kiislerile antud intervjuus, et kaitsepolitseiamet tegi Hallikule täieliku julgeolekukontrolli ning kapo ei ole temaga Halliku äritegevusest rääkinud mitte üheski kontekstis.

Kapo büroo juhi Harrys Puusepa sõnul on julgeolekukontroll riigisaladuse ja salastatud välisteabe seadusest lähtuv termin, mis on kitsama tähendusega kui julgeolekuohu kontrollimine.

"Riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse mõistes saab julgeolekukontrolli teostada vaid juurdepääsuluba taotleva isiku suhtes. Arvo Hallik ei ole juurdepääsuluba taotlenud, mistõttu ei ole tema suhtes läbi viidud julgeolekukontrolli riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduse mõttes," selgitas ta.

"Nagu eelmisel nädalal selgitasime, siis arvestades avalikkuses tõusetunud küsimust võimalikust julgeolekuohust, kontrollisime julgeolekuasutuse seaduse alusel täiendavalt üle peaministri, tema abikaasa ja viimase ettevõtlusega seonduva," kinnitas Puusepp.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: