Keskerakonnast on lahkunud ligikaudu 40 inimest

Keskerakonna erakorraline kongress Paides
Keskerakonna erakorraline kongress Paides Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonnast on alates pühapäeval toimunud kongressist, mil erakonna juhiks valiti Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, lahkunud ligikaudu 40 inimest.

Kui pühapäeva õhtul oli Keskerakonna nimekirjas liikmeid 13 154, siis reedel juba 13 113. Seejuures ei pruugi lahkujate seas olla veel arvestatud neid, kes esitasid lahkumisavalduse paberkujul ning kelle lahkumine ootab erakonna juhatuse heakskiitu. Ühtlasi tuleb arvestada, et erakonna nimekirjast arvestatakse välja ka surnud inimesed.

Tuntumate lahkujate seas on 2018. aastast erakonna nimekirja kuulunud kunagine Tartu maavanem ja regionaalminister Jaan Õunapuu. Varem kuulus Õunapuu ka Eestimaa Rahvaliitu ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda.

Enne Keskerakonna kongressi lubasid mitmed Tanel Kiige kandidatuuri toetanud erakonna liikmed Mihhail Kõlvarti juhiks valimisel erakonnast lahkuda. Esimeste seas lahkus erakonnast ka kunagine Keskerakonna juht Andra Veidemann. 

Kõlvarti sõnul teeb see teda kurvaks, kuid nüüd tuleb mõlemaid pooli ühendades erakonda edasi viia.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: