UNESCO lisas Kuldiga vanalinna maailmapärandi nimekirja

Kuldiga. Foto autor: Kuldiga on nagu väike Veneetsia,oma väikesti kanalitega. Vanad restaureeritud majad, muidugi ka tellissild ja juga
Kuldiga. Foto autor: Kuldiga on nagu väike Veneetsia,oma väikesti kanalitega. Vanad restaureeritud majad, muidugi ka tellissild ja juga Autor/allikas: Kai Kangur

UNESCO lisas pühapäeval Lätis asuva Kuldiga linna vanalinna oma maailmapärandi nimekirja.

"Positiivne hääletustulemus lõpetab Kuldiga linnavolikogu ja kaasatud omavalitsuste intensiivsete jõupingutuste perioodi, mis kestis enam kui 20 aastat. Sellega kantakse vanalinn maailmapärandi nimekirja, mis hõlmab objektide korrastamist ja uurimist, Kuldiga restaureerimiskeskuse rajamist," teatas Läti välisministeerium. 

Hääletus toimus Saudi Araabia pealinnas Riyadhis. Läti saatis sinna oma delegatsiooni, kuhu kuulusid kultuuriministeeriumi, Kuldiga linnavolikogu esindajad. Otsuse tegid maailmapärandi komitee liikmesriigid oma 45. istungjärgul. 

UNESCO on ÜRO juures tegutsev organisatsioon, mis tegeleb hariduse, teaduse ja kultuuriga . Maailmapärandi nimistusse kuuluvad veel näiteks ka New Yorgis asuv vabadussammas ja Tallinna vanalinn. 

Kuldiga liitumist maailmapärandi nimekirjaga tervitas ka Läti president Edgars Rinkevičs.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: