Rupert Murdoch annab oma meediaimpeeriumite juhtimise üle pojale

{{1695304380000 | amCalendar}}
Rupert Murdoch keskel koos oma poegade Lachlani (vasakul) ja Jamesiga 2016. aastal.
Rupert Murdoch keskel koos oma poegade Lachlani (vasakul) ja Jamesiga 2016. aastal. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Meediamogul Rupert Murdoch teatas, et astub tagasi talle kuuluvate meediakontsernide News Corporation ja Fox nõukogu esimehe kohalt ning mõlemat ettevõtet hakkab juhtima tema poeg Lachlan Murdoch, kelle üks vanavanematest on eestlane.

Töötajatele saadetud kirjas ütles Murdoch (s. 1931) , et "on õige aeg" võtta endale "erinevaid rolle". Fox Newsi veebisaidile postitatud teates, ütles Murdoch, et asub mõlemas ettevõttes emeriitesimehe rolli.

"Meie ettevõtete tervis on tugev, nagu ka minul. Meie võimalused ületavad kaugelt meie ärilised väljakutsed," kirjutas ta. "Meil on põhjust olla järgmiste aastate suhtes optimistlik – ma olen seda kindlasti ja kavatsen siin olla, et neil osaleda."

Samas märkis ta, et võitlus sõnavabaduse ja mõttevabaduse eest ei ole olnud kunagi varem nii pingeline kui praegu.

"Mu isa uskus kindlalt vabadusse ja ka Lachlan on sellele eesmärgile täielikult pühendunud. Omakasupüüdlikud bürokraatiad püüavad vaigistada neid, kes seavad kahtluse alla nende päritolu ja eesmärgid. Eliit suhtub avalikult põlglikult nendesse, kes ei kuulu nende haruldasse klassi. Suurem osa meediast on nende eliitidega mestis, kaubeldes pigem poliitiliste narratiividega kui ajades tõde taga," kirjutas ta.

Fox teatas, et Lachlan Murdochist saab saab News Corp. nõukogu esimees ja ta jätkab Fox Corp. tegevjuhina.

Murdoch käivitas ettevõtte Fox Newsi 1996. aastal ning see on nüüd USA vaadatuim teleuudiste kanal.

Teade Murdochi taandumisest saabus mõni kuu pärast seda, kui ta oli loobunud plaanist ühendada Fox ja News Corp, mis kümme aastat tagasi olid kuulunud ühe katusorganisatsiooni alla.

Lachlan Murdochi (s. 1971) ema on 1944. aastal Šotimaal sündinud Ann Murdoch Mann, kelle isa on eesti päritolu meremees Jakob Tõrv (Jacob Torv) ja ema šotlanna Sylvia Braida.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Allikas: BBC, AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: